Ulicami Strzelec Opolskich pobiegło 468 zawodników

Na XIX bieg im. Euzebiusza Ferta zjechali biegacze z kraju i zagranicy. Pierwsze miejsce zajął mieszkaniec Gogolina.

Tylu biegających na ulicach Strzelec Opolskich nie było jeszcze nigdy. Na 468 osób, które stanęły na linii startu, zawody ukończyło 460 uczestników.

Trasa liczyła 15 kilometrów i wiodła ośmioma ulicami w centrum miasta, które zamykały się w pętlę. Zawodnicy musieli ją pokonać 5 razy.

Tegoroczny wyścig poprzedzony był biegiem samorządowców na 250 metrów. Wzięli w nim udział m.in. burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc i starosta strzelecki Józef Swaczyna.

- W tym roku na rozgrzewkę przebiegnę ten krótszy dystans, ale za rok zobaczycie mnie na piętnastu kilometrach! - żartował Swaczyna.

Więcej

Więcej

Pełna relacja z biegu już w poniedziałek (22 grudnia) w papierowym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej