Utrudnienia na autostradzie A4. Zaczął się remont wiaduktu, tu krzyżują się A4 i S1

OPRAC.:
Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
25 stycznia 2023 roku rozpoczyna się remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice na A4. To węzeł na którym krzyżują się autostrada A4 z drogą ekspresową S1Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
25 stycznia 2023 roku rozpoczyna się remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice na A4. To węzeł na którym krzyżują się autostrada A4 z drogą ekspresową S1Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Google
Remont na autostradzie A4, na węźle Brzęczkowice. 25 stycznia na jednym z najważniejszych węzłów autostradowych w Śląskiem rozpoczął się remont. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia. Mowa o węźle na którym krzyżują się autostrada A4 z drogą ekspresową S1. W tym rejonie obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Kierowcom jadącym od strony Tychów w kierunku Katowic zaleca się wybranie innej trasy. Na węźle A4 z S1 traficie na znaki - stop.

Dziś rozpoczął się remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice na A4

Kilka miesięcy potrwa remont wiaduktu na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach. To tak naprawdę skrzyżowanie autostrady A4 z drogą ekspresową S1, czyli dwiema najważniejszymi trasami szybkiego ruchu w województwie śląskim. Remont wiaduktu oznacza dla kierowców spore utrudnienia. Kierowcom jadącym od strony Tychów w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86. Remont rozpoczął się 25 stycznia.

INFRASTRUKTURA BUDOWA DRÓG, ZOBACZ KONIECZNIE

Zwężenia pod wiaduktem na A4 i nowy znak STOP

W związku z prowadzonymi pracami, od 25 stycznia br. pod wiaduktem wprowadzone zostanie zawężenie prawej części jezdni autostrady A4 w kierunku do Krakowa, przy utrzymaniu ruchu dwoma pasami i z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony będzie znak STOP.
Od 26 stycznia pod wiaduktem obowiązywać będzie ruch zawężoną prawą części jezdni autostrady A4 w kierunku do Katowic z prędkością ograniczoną do 60 km/godz., przy utrzymaniu dwóch pasów. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony będzie znak „STOP”.
W nocy z 25 na 26 stycznia na jezdni w kierunku Katowic nastąpi w tym miejscu czasowe zawężenie przejazdu do jednego pasa ruchu.

Katowice - ul. J. N. Stęślickiego/ ul. Chorzowska - system kontroli wjazdu na czerwonym świetleZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Odcinkowy pomiar prędkości w Katowicach i Gliwicach. Nowe ur...

To nie jest jedyny remont wiaduktu nad autostradą A4

Równocześnie prowadzony jest remont wiaduktu nad autostradą w Mysłowicach (od km 348 do 349). W związku z pracami, jezdnia w kierunku Katowic jest zamknięta, a na jezdni w kierunku Krakowa dwa zwężone pasy ruchu przeznaczone są dla ruchu w kierunku Katowic, a dwa – dla ruchu w kierunku Krakowa.
Remonty wiaduktów potrwają do jesieni i obejmą m.in. naprawę łożysk, barier i balustrad, powierzchni betonowej i urządzeń dylatacyjnych.

Drogowcy naprawiają też jezdnię na węzłach Mysłowice i Chrzanów

Na węzłach Mysłowice (km 346) oraz Chrzanów (km 372) prowadzone są remonty nawierzchni jezdni. Na węźle Mysłowice zawężona do jednego pasa jest łącznica relacji Mysłowice-Katowice oraz części jezdni ul. Obrzeżnej Zachodniej w relacji Mysłowice Centrum - Mysłowice Brzezinka. Przejezdność jest utrzymana jednym pasem. Zakończenie prac przewidziane jest na styczeń 2023 r.
Z kolei na węźle Chrzanów łącznica relacji Kraków-Chrzanów jest obecnie zamknięta. Objazd został wyznaczony przez pozostałe łącznice sąsiedniego węzła Balin. Zakończenie prac zaplanowano na luty br.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska