VII Konferencja i Warsztaty Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji ruszyła w piątek w Opolu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
450 kardiologów z całej Polski bierze udział w VII Konferencji i Warsztatach Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Impreza rozpoczęła się w piątek i potrwa do soboty.
450 kardiologów z całej Polski bierze udział w VII Konferencji i Warsztatach Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Impreza rozpoczęła się w piątek i potrwa do soboty. Sławomir Draguła
VII Konferencja i Warsztaty Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego potrwa w Opolu dwa dni.

450 kardiologów z całej Polski bierze udział w VII Konferencji i Warsztatach Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Rozpoczęła się ona w piątek i potrwa do soboty.

- W piątek ruszyliśmy z warsztatami w małych grupach i szkoleniami z zakresu umiejętności w intensywnej terapii kardiologicznej, między innymi chodzi o echokardiografię, monitorowanie chemodynamiczne, wspomaganie krążenia ecmo, i wiele innych - mówi prof. Marek Gierlotka, kierownik Kliniki i Oddziału Kardiologii w Opolu i zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego spotkania. - Mamy też zaplanowaną sesję konkursową najciekawszych przypadków z intensywnej terapii kardiologicznej, które były nadsyłane do szerokiego jury, wybraliśmy sześć do zaprezentowania szerokiej publiczności, będzie też głosowanie nad najciekawszymi i najbardziej intrygującymi przypadkami.

W sobotę na dwóch salach zaplanowano 8 sesji naukowo-dydaktycznych w całym spektrum intensywnej terapii kardiologicznej, od tego co kojarzy z nią najczęściej, czyli zawału serca, aż po specjalistyczne niuanse, z którymi muszą sobie radzić kardiolodzy.

W tym roku przypada również ważny jubileusz – 20-lecie uruchomienia interwencyjnego dyżuru zawałowego w Opolu.

Dr Władysław Pluta wraz z Zespołem Oddziału Kardiologii ówczesnego Wojewódzkiego Centrum Medycznego jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął wykonywanie zabiegów ratujących życie w zawale serca siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Jak to się zaczęło i dlaczego jest to tak ważne wspominać będą wspólnie z dr Plutą, profesorowie Grzegorz Opolski i Lech Poloński.

Z tej okazji Fundacja Prosto z serca przygotowała na piątkowy wieczór uroczystość towarzyszącą konferencji, którą uświetni koncertem legendarny zespół Perfect.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska