W Ekonomiku uczniowie nie ograniczają się do podstawy programowej i wciąż podnoszą swoje kwalifikacje

Redakcja
Aleksandra Kinder zrobiła zdjęcie uczniom klasy reklamowej i fotograficznej po zakończonym kursie.
Aleksandra Kinder zrobiła zdjęcie uczniom klasy reklamowej i fotograficznej po zakończonym kursie. Aleksandra Kinder
Dzięki bogatej ofercie kursów uczniowie Ekonomika zdobywają nowe umiejętności i kwalifikacje, wykraczające poza podstawę programową.

Zdefiniowanie swoich kompetencji zawodowych i określenie ścieżki rozwoju osobistego to umiejętności, które obecnie dla wielu rekruterów stanowią podstawę rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki bogatej ofercie kursów z projektu unijnego „Budowanie kariery zawodowej licealistów i uczniów szkół zawodowych w Opolu” uczniowie Ekonomika zdobywają nowe umiejętności i kwalifikacje, które często wykraczają poza podstawę programową w kształceniu zawodowym - podkreśla Jolanta Włoch - doradca zawodowy.

W opolskim Ekonomiku od lipca do połowy października 2020 zostało zrealizowanych 9 różnych kursów, w których wzięło udział 98 uczniów. Wiele osób zapisało się na kilka kursów jednocześnie, ponieważ tematyka była im bardzo bliska - dodaje doradca.

Największą popularnością w szkole cieszą się szkolenia z zakresu reklamy i grafiki, ale także kurs rachunkowości budżetowej, i specjalistyczny kurs obsługi wózków widłowych dla logistyków. Wielu uczniów bierze udział w kursach zawodowych, a to sygnał, że chcą poszerzać swoją wiedzę w innych obszarach. Dzięki temu będą bardziej elastyczni i atrakcyjniejsi na rynku pracy - dodaje Piotr Wójcik - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Dla Aleksandry Kinder z klasy fotograficznej najcenniejszy był kurs z zakresu składu tekstu i publikacji. Uczennica wskazuje, że dzięki szkoleniu nauczyła się obsługi kolejnego programu z pakietu Adobe, a umiejętność redagowania i składu tekstu do książki lub publikacji na pewno przyda jej się w życiu zawodowym. Dla Katarzyny Sajdych, która wybrała najwięcej kursów w projekcie, najważniejsze było szkolenie z obsługi programu do dwuwymiarowego i trójwymiarowego komputerowego wspomagania projektowania - AutoCAD.

14 grup szkoleniowych, w ramach których uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności przełożyło się na uzyskanie certyfikatów i nowych kompetencji - dodaje Jolanta Włoch. Ogromnie cieszy fakt, że nasi uczniowie wciąż poszukują swojej drogi, chcą zdobywać doświadczenie w nowych dziedzinach. Jestem pewna, że to przełoży się na świadomy wybór dalszej ścieżki edukacji i rozwoju zawodowego młodzieży.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska