W Gogolinie otwarto nowoczesny kompleks sportowy

fot. Beata Szczerbaniewicz
Jednym z punktów uroczystego otwarcia był inauguracyjny bieg gogolińskich sportowców: mistrzów województwa i kraju. Pierwszy z lewej - aktualny wicemistrz Polski w biegu na dystansie 5000 m - Radosław Kłeczek.
Jednym z punktów uroczystego otwarcia był inauguracyjny bieg gogolińskich sportowców: mistrzów województwa i kraju. Pierwszy z lewej - aktualny wicemistrz Polski w biegu na dystansie 5000 m - Radosław Kłeczek. fot. Beata Szczerbaniewicz
- Nie mogliśmy się doczekać otwarcia - mówili uczniowie. Tak dużych i nowoczesnych obiektów sportowych w województwie jest kilka.

Pod lupą

Pod lupą

Kompleks składa się z: boiska do piłki nożnej (51 x 26 m) z dwoma polami do koszykówki (25 x 15), czterotorowej bieżni o dł. 200 m, drugiej 100-metrowej, stanowisk do skoku wzwyż i ćwiczeń, dwóch boisk do siatkówki, które mogą posłużyć też jako korty tenisowe, stanowiska do pchnięcia kulą i jednotorowego rozbiegu do skoku w dal zakończonego zeskocznią oraz boiska do gry w badmintona.

Powierzchnia oddanego uroczyście kompleksu sportowego liczy 1400 mkw.
Został wykonany została z elastycznej warstwy poliuretanowo-gumowej. Jest ona bardziej bezpieczna jeśli chodzi o różnego rodzaju urazy ćwiczących. I przepuszcza wodę. O lekcjach wf-u w takich warunkach marzy każdy uczeń i nauczyciel!

- Nie mogliśmy się doczekać, aż otworzą te boiska i przychodziliśmy tu grać w piłkę popołudniami już od miesiąca jak tylko zeszli robotnicy - mówi gimnazjalista Mateusz Okoński.
- Jest super! Choć po elastycznej powierzchni biega się zupełnie inaczej niż po żwirze, trzeba się przyzwyczaić - dodaje Natalia Wach z II b.

Także dyrektor gimnazjum, przy którym powstał kompleks, Eugeniusz Zawiaja, przyznaje, że różnica jest spora. - Wcześniej były tu boisko trawiaste do piłki nożnej oraz jedno asfaltowe do piłki ręcznej, dwa korty i bieżnia żwirowa, którą Sanepid zanegował jako niebezpieczną - wymienia.
Teraz boiska są też monitorowane przy pomocy kamer.

Budowa kosztowała gminę 1 924 538 zł (razem z trybunami, urządzeniem terenów zielonych i wymianą ogrodzenia. Dołożyły się do niej powiat (300 000 zł) oraz województwo (200 000 zł).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska