Ulica Krapkowicka w Opolu otwarta dla ruchu. Czekaliśmy na nią ponad rok. Można też już parkować na tamtejszym centrum przesiadkowym

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Ul. Krapkowicka w Opolu i centrum przesiadkowe Opole Południe już otwarte.
Ul. Krapkowicka w Opolu i centrum przesiadkowe Opole Południe już otwarte. Robert Lodziński
Miejski Zarząd Dróg w Opolu otworzył we wtorek 30 kwietnia przejazd ulicą Krapkowicką pod wiaduktem kolejowym. Do użytku oddane zostało również centrum przesiadkowe Opole Południe z ogromny parkingiem na 350 pojazdów. Dzięki obu inwestycjom ul. Krapkowicką pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, nie wcześniej jednak niż na przełomie czerwca i lipca.

Pierwsze samochody przebudowanym odcinkiem ulicy Krapkowickiej w Opolu przejechały oficjalnie we wtorek 30 kwietnia w samo południe. Kierowcy korzystali już jednak z niego nieoficjalnie od kilkunastu dni. Robili to jednak nielegalnie, popołudniami i wieczorami, kiedy robotników nie było już na placu budowy.

- Super, że droga jest wreszcie otwarta. Liczę na to, że skończą się kłopoty z dojazdem do pracy i powrotem z niej do domu - mówi Tomasz Berbecki z podopolskich Chrząszczyc.

Taką nadzieję mają wszyscy kierowcy, którzy przez ostatni rok stali w korkach spowodowanych zamknięciem ul. Krapkowickiej na wysokości wiaduktu kolejowego.

Przebudowa ul. Krapkowickiej. Zakres robót

Przypomnijmy. W ramach inwestycji powstał nowy wiadukt kolejowy, robotnicy pogłębili też przejazd pod nim, tak aby przestrzeń pomiędzy jezdnią i torami miała około 4,7 metra wysokości. Dzięki temu ul. Krapkowicką pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, nie wcześniej jednak niż na przełomie czerwca i lipca.

Do tej pory wiadukt nad ul. Krapkowicką był wąskim gardłem na mapie Opola. Nie mogły pod nim jeździć samochody wyższe niż 2,1 metra. Dochodziło tam też, do wielu wypadków, w tym tragicznych. Przebudowana została również ul. Krapkowicka. Na długości około kilometra droga została wzmocniona, poszerzona, otrzymała nowy asfalt, chodnik i ścieżkę dla rowerów.

Centrum przesiadkowe Opole-Południe

Na centrum przesiadkowe składa się parking na 350 samochodów osobowych, autokarów oraz motocykli. Zainstalowane są również cztery ładowarki do ładowania samochodów elektrycznych. Elementem inwestycji jest też pętla autobusowa z przystankami Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Natomiast na wydzielonym placu będą mogły stać pojazdy typu food truck. Po zakończeniu prac mieszkańcy i turyści będą mieli łatwiejszy dostęp do Parku 800–lecia, ogrodu zoologicznego oraz innych atrakcji Wyspy Bolko. Parkowanie na centrum przesiadkowym Opole-Południe będzie darmowe.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska