W meczu 29. kolejki Tauron 1. Ligi Mickiewicz Kluczbork wygrał trudne spotkanie w Białymstoku z miejscowym BAS

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Dariusz Bloch / Polska Press
Bardzo ciekawe spotkanie w Białymstoku rozegrała ekipa Mickiewicza Kluczbork, która wygrała 3:2 z miejscowym zespołem BAS. Mecz sąsiadów w tabeli rozegrany był w ramach 29. kolejki Tauron 1. Ligi.

Mickiewicz Kluczbork potrzebował wygranej w Białymstoku, żeby zapewnić sobie udział w fazie play-off.

Sam mecz to była prawdziwa sinusoida. W pierwszym secie Mickiewicz prowadził już 24:21 i był o krok od wygranej. W samej końcówce dał sobie jednak wyszarpać zwycięstwo. Gra na przewagi była bardzo zacięta i wygrali ją gospodarze 31:29.

Przebieg dwóch kolejnych partii był bardzo podobny. Wyniki oscylował w granicach remisu lub niewielkiej przewagi Mickiewicza. Tym razem jednak rozdrażnieni goście nie dali sobie wyrwać zwycięstwa i po trzech setach prowadzili już 2:1.

W czwartej partii gospodarze szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie i utrzymywali je aż do końca tej części meczu. Wygrali tego seta dość wyraźnie 25:19.

O wszystkim rozstrzygał tie-break, w którym Mickiewicz prowadził już 8:5. Goście spokojnie dowieźli przewagę i wygrali 15:10.

Dzięki wygranej w Białymstoku Mickiewicz jest na 6. miejscu w tabeli. Taką też pozycję zajmie na koniec fazy zasadniczej.

REA BAS Białystok – KKS Mickiewicz Kluczbork 2:3 (31:29, 23:25, 22:25, 25:19, 10:15)
BAS: Rawiak (22), Turski (8), Goss (26), Witkoś (3), Kacperkiewicz (14), Gwardiak (12), Ostaszewski (libero) oraz Naliwajko, Kardasz
Mickiewicz: Lipiński (2), Mucha (14), Górski (12), Olczyk (12), Linda (31), Mendel (1), Czyrek (libero) oraz Gibek, Siemiątkowski (1), Łysiak (libero)