Łukasz Konstanty
Kamila Stormowska dwukrotnie stanęła na podium podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku, z kolei podczas mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim Biało-Czerwoni wywalczyli dwa medale. W miniony weekend nasi sportowcy zanotowali jednak wiele innych sukcesów. Sprawdź, w jakich dyscyplinach spisali się najlepiej.

Renata Knapik-Miazga na podium w szermierczym Pucharze Świata

Znakomicie w miniony weekend podczas szermierczego Pucharu Świata spisała się Renata Knapik-Miazga. Polska szpadzistka podczas indywidualnych zmagań w Barcelonie zajęła trzecie miejsce, walkę o finał przegrywając z późniejszą triumfatorką - Man Wai Vivian Kong z Hongkongu, a więc liderką światowego rankingu.

To szóste w karierze naszej szpadzistki miejsce w najlepszej trójce podczas zawodów Pucharu Świata. Największy sukces odniosła przed rokiem w Budapeszcie, kiedy to wygrała zawody o nazwie Westend Grand Prix. Trzecie miejsce z kolei zajmowała wcześniej we Florinie (2010), Tallinnie (2016), Suzhou (2017) i Hawanie (2020).

Polki halowymi wicemistrzyniami Europy w hokeju na trawie

Po sukcesie mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej zdobyli srebrny medal podczas halowych mistrzostw Europy w hokeju na trawie, podobnym wyczynem popisały się także nasze panie. Biało-Czerwone mogą czuć jednak mały niedosyt, bowiem finał z Niemkami przegrały tylko 2:3, w dodatku decydującą bramkę tracąc w ostatniej minucie gry.

- Czuję smutek i rozczarowanie. Byłyśmy naprawdę bardzo blisko, żeby w tym meczu doprowadzić do karnych zagrywek. Te decyzje sędziowskie były takie, a nie inne. W ostatniej minucie przyznali krótki róg rywalkom i one go wykorzystały. Z drugiej strony jestem mega zadowolona ze swojej drużyny. Zrobiłyśmy na tym turnieju super robotę. Jest się naprawdę czym chwalić - powiedziała po ostatnim meczu kapitan reprezentacji Polski Marlena Rybacha.

To czwarty w historii medal wywalczony przez kobiecą reprezentację Polski. Biało-Czerwone drugą lokatę zajęły także w 2016 roku, z kolei w 2012 i 2014 kończyły zmagania na trzeciej pozycji.

Marcin Zawół wicemistrzem Europy juniorów

Sporym sukcesem zakończył się start naszego biathlonisty - Marcina Zawoła w tegorocznych juniorskich mistrzostwach Europy w biathlonie, które odbywały się w Jakuszycach. Polak wywalczył srebrny medal w konkurencji sprint. To już czwarty krążek w karierze młodego sportowca w ważnych imprezach juniorskich. W 2021 roku wywalczył złoto (sztafeta) i srebro (bieg pościgowy) podczas mistrzostw świata juniorów młodszych, z kolei w 2020 roku w Lozannie wygrał sprint podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich młodzieży.

Sześć medali zdobyli z kolei Biało-Czerwoni podczas mistrzostw świata kadetów, juniorów i młodzieżowców w karate. W najmłodszej grupie srebro wywalczyła Natalia Bałut (61 kg), a brąz Wiktoria Kraczaj (54 kg). Wśród juniorów najlepiej spisali się Katarzyna Lewandowska (srebro, 59 kg) i Paweł Kiryluk (brąz, +76 kg), z kolei w kategorii wiekowej do lat 21 tytuł mistrzowski zdobyła Ksenia Dronczanka (55 kg), a wicemistrzynią została Zuzanna Bernaciak (50 kg).

Warto odnotować także dwa inne sukcesy Biało-Czerwonych. Podczas zawodów judo z cyklu European Open, które odbywały się w Gyor (Węgry), trzecie miejsce w kategorii +78 kg) zajęła Urszula Hofman (wcześniej drugie miejsce zajęła Natalia Kropska w kategorii 63 kg. Z kolei Daria Pikulik, specjalizująca się w kolarstwie torowym, wzięła udział w czteroetapowym wyścigu szosowym o nazwie UAE Tour Women, a ostatni etap zakończyła na trzeciej pozycji.