Wiara w sukces była do samego końca. Tłumy w strefie kibica na Małym Rynku w Opolu. Euro już nie dla nas

Krzysztof Marcinkiewicz
Kibice oglądają mecz Polska-Austria na Małym Rynku w Opolu.
Kibice oglądają mecz Polska-Austria na Małym Rynku w Opolu. NTO
Polscy kibice, którzy zgromadzili się w piątek (21 czerwca) na Małym Rynku w Opolu, do końca wierzyli w sukces polskiej reprezentacji w meczu z Austrią.

Po przegranej Euro 2024 w pierwszym meczu z Holandią (1:2), Polacy potrzebowali wygrać z Austrią, żeby w ogóle myśleć o awansie z grupy do fazy pucharowej. W grupie mamy jeszcze wicemistrza świata, Francję. Dlatego przed mistrzostwami wielu ekspertów właśnie w Austriakach upatrywało drużynę, którą biało-czerwoni mogą pokonać. W pierwszym spotkaniu przegrali oni z Francją (0:1), ale pokazali się jako niezwykle waleczna drużyna, która bardzo dużo biega i gra na wysokiej intensywności.

Austriacy swoje atrybuty pokazali również w meczu z Polakami. Kibice reprezentacji Polski zgromadzeni licznie w strefie kibica na opolskim Małym Rynku pierwszy raz jęk zawodu wydali w 8. minucie, kiedy to po główce Gernota Traunera rywali wyszli na prowadzenie. Podrażnieni Polacy pokazali pazur i jeszcze przed przerwą stworzyli kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Krzysztof Piątek i do przerwy było 1:1.

W drugiej połowie nic nie zwiastowało katastrofy do 66. Minuty, kiedy to dla Austriaków trafił Christoph Baumgartner. 11 minut później wynik ustalił Marko Arnautovic, który wykorzystał rzut karny.

Po porażce 1:3 Polska nie ma już szans na awans do fazy pucharowej, bo w drugim meczu Francja zremisowała z Holandią 0:0.