Wielki sukces szkolnego zespołu z Nysy

Zespół wicemistrza Polski z Nysy.
Zespół wicemistrza Polski z Nysy. archiwum szkolne
Znakomicie spisali się zawodnicy gimnazjum sportowego w Nysie w finale mistrzostw Polski uczniów szkół gimnazjalnych w siatkówce. Zawody miały miejsce w Kołobrzegu.

Wystąpiło w nich 16 najlepszych zespołów z kraju, a do rywalizacji finałowej drużyna z Nysy jako mistrz Opolszczyzny przystąpiła trzeci rok z rzędu. W dwóch poprzednich latach zajmowała 8. miejsce. Teraz stanęła na drugim stopniu podium zdobywając tytuł wicemistrzów Polski.

W fazie grupowej nysanie rozpoczęli zmagania znakomicie od zwycięstwa 2:0 (w tej kategorii wiekowej gra się do dwóch wygranych setów) nad faworyzowanymi zawodnikami gimnazjum nr 1 ze Świnoujścia, w składzie którego było dwóch reprezentantów Polski. W setach wygrali do 22 i 18. Potem pokonali jeszcze nie bez problemów drużynę gimnazjum nr 12 z Kielc 2:1 oraz 2:0 zespół gimnazjum nr 7 z Suwałk, pewnie zajmując pierwsze miejsce w grupie.

W drugiej rundzie, mając zaliczony mecz z ekipą ze Świnoujścia, udało się wygrać 2:0 z mocną ekipą gimnazjum nr 3 z Kro­toszyna . Tym samym pewne było, że nasi zawodnicy zagrają o medale.

Żeby móc wystąpić w finale należało wygrać jednego seta z drużyną gimnazjum nr 1 z An­drychowa. Tak się stało, choć rywale postawili trudne warunki. Mecz zakończył się ich wygraną 2:1, a nysanie do ostatniego seta przystąpili już wyraźnie rozluźnieni, mając wykonane zadanie.

W finale po drugiej stronie siatki stanął zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska.

- Mecz był pasjonujący, graliśmy bardzo dobrze przy ogłuszającym dopingu naszych kibiców, którym dziękujemy za wspaniałe wsparcie - mówi Przemysław Kaczmarczyk, jeden z dwóch trenerów nyskiego zespołu. - Rywale okazali się jednak nieco mocniejsi i wygrali w dwóch setach do 18 i 23. Srebrne medale zdobyte przez chłopców to jednak ich ogromny sukces. Zostali wicemistrzami Polski! To wielkie osiągnięcie naszego siatkarskiego środowiska oraz samej szkoły. Wielkie brawa należą się młodym sportowcom, ale także wielu ludziom, bez których nigdy nie mielibyśmy szans osiągnąć tak znakomitego rezultatu.

Mistrzostwa przeznaczone były dla zawodników z rocznika 2000 i młodszych. Nyski zespół grał w składzie: Dominik Zych, Daniel Ochrymczuk , Przemysław Robak, Kacper Kulpa, Simon Wałach, Błażej Małejki, Kamil Łaski (wszyscy rocznik 2000), Dawid Kubas, Dominik Kramczyński, Alan Wolak, Wojciech Duran (wszy­scy rocznik 2001) oraz Maciej Pasternak (rocznik 2002). Trenerami drużyny są: Marcin Dykta i Przemysław Kaczmar­czyk.

Na 3. miejscu zawody ukończyła ekipa ZSO nr 2 w Rzeszowie, czwarty był zespół gimnazjum nr 1 w Świnoujściu, piąty gimnazjum nr 1 w Andry­cho­wie, szósty gimnazjum nr 3 z Między­rzecza Podlaskiego, a siódmy gimnazjum nr 3 z Krotoszyna.