Wilcza zamieć z gry Wiedźmin 3 — oto wszystkie wersje utworu z gier, który wywołuje wzruszenie fanów

Anita Persona
Anita Persona
Pieśń Priscilli, czyli Wilcza zamieć to jeden z najlepszych utworów w grach CD Projekt, ale nie tylko. Jest on bowiem zarówno ozdobą gry Wiedźmin 3 Dziki Gon, wprowadzeniem nowej postaci oraz komentarzem do wyjątkowej historii wykreowanej przez Andrzeja Sapkowskiego. Powstało kilka wersji tego utworu w zależności od wersji językowych gry oraz wykonania, jak najnowsze, będące owocem współpracy CD Projekt i Sanah. W naszej galerii znajdziecie je wszystkie, a która z nich jest najlepsza waszym zdaniem?
Pieśń Priscilli, czyli Wilcza zamieć to jeden z najlepszych utworów w grach CD Projekt, ale nie tylko. Jest on bowiem zarówno ozdobą gry Wiedźmin 3 Dziki Gon, wprowadzeniem nowej postaci oraz komentarzem do wyjątkowej historii wykreowanej przez Andrzeja Sapkowskiego. Powstało kilka wersji tego utworu w zależności od wersji językowych gry oraz wykonania, jak najnowsze, będące owocem współpracy CD Projekt i Sanah. W naszej galerii znajdziecie je wszystkie, a która z nich jest najlepsza waszym zdaniem? CDP/YouTube
Wśród atutów popularnej serii gier Wiedźmin od polskiego studia CD Projekt można wyróżnić m.in. znakomitą ścieżkę dźwiękową. Nic chodzi tu jednak jedynie podkład muzyczny, bowiem jeden z utworów występujących w grze jest absolutnie wyjątkowy. Jest to oczywiście Wilcza zamieć, przy której fanom kręci się łza w oku.

Spis treści

Trudno o popularniejszą i bardziej znaną na świecie serię gier polskiego producenta, niż trylogia Wiedźmin od CD Projekt RED. Produkcje te nie tylko zagwarantowały deweloperom miejsce w czołówce twórców w branży gamingu, ale wciąż świetnie się sprzedają. Najlepiej w kontekście tym wypada oczywiście zwieńczenie serii, w postaci Wiedźmin 3 Dziki Gon. Tytuł zdobył liczne nagrody, a w tym został uznany za najlepszą grę swojej dekady. Nike ma się jednak co dziwić, bowiem produkcje stworzone prze RED-ów mają wiele atutów. Jednym z nich jest ścieżka dźwiękowa produkcji, z trzecią jej odsłoną na czele.

Sprawdź też:
Wiedźmin 4 - premiera, tytuł, fabuła. Co już wiadomo?

Muzyka i dźwięk w grze Wiedźmin 3

Jeśli chodzi o warstwę audio gier Wiedźmin, to lista wyróżnień jest tu długa, od znakomitej gry aktorów głosowych począwszy, po efekty dźwiękowe otoczenia i walki. Również podkład muzyczny prezentuje tu niezwykle wysoki poziom, dlatego też jest on grany nawet w renomowanych filharmoniach oraz zainspirował liczne grono indywidualnych twórców.

Jest jednak coś, co wyjątkowo zachwyciło fanów na całym świecie i słusznie, a jest to Wilcza zamieć.

Wiedźmin - Wilcza zamieć

Nie od dziś wiadomo, że utwory muzyczne w grach komputerowych potrafią odgrywać niezwykle ważną role, nie tylko jako podkład konkretnych scen czy wydarzeń, czy też jako poboczny element świata (ktoś „z boku” śpiewa lub gra). W przypadku utworu Wilcza zamieć, nazywanym też Pieśnią Priscilli z gry Wiedźmin 3 Dziki Gon nie będzie przesadą stwierdzenie, iż to jeden z najlepszych utworów z gier. Nie tylko znakomicie pasuje on aranżacją do konwencji całej produkcji i jej klimatu, ale odgrywa istotną rolę również w kontekście narracji produkcji.

Scena występu Słowika oraz sam utwór mają bowiem znaczenie fabularne i to z kilku powodów. Fragment ten wprowadza do historii nową postać, a co więcej, jest komentarzem do dotychczasowej historii, a także wywiera ogromne wrażenie na głównym bohaterze gry - Geralcie z Rivii, choć nie tylko i mam tu na myśli samych graczy. Przy tym wszystkim, utwór ten "sam w sobie" jest po prostu znakomity, to bowiem:

 • Klimatyczna muzyka.
 • Poruszający w kontekście historii tekst.
 • Wykonanie na bardzo wysokim poziomie.

Różne aranżacje i wykonania Wilczej zamieci, w tym wersja Sanah

Ostatni z wcześniej wymienionych punktów różni się nieco w zależności od wersji językowej danej kopii gry oraz aranżacji. Podobnie jak dubbing, tak i wykonanie Wilczej zamieci występuje więc w siedmiu wersjach, różniących się nie tylko językiem, ale i artystka wykonującą ten utwór. Wiedźmin 3 Dziki Gon dostępny jest bowiem w „pełnym” języku:

 • Polskim
 • Angielskim
 • Niemieckim
 • Francuskim
 • Rosyjskim
 • Japońskim
 • Portugalskim

W naszej galerii znajdziecie więc wszystkie dostępne wersje utworu Wilcza zamieć z gry Wiedźm 3 Dziki Gon, w wykonaniu Priscilli (postać z gry), a także w najnowszym wydaniu. Chodzi oczywiście o głośne wykonanie Sanah, które powstało z okazji wydania gry Wiedźmin 3 Dziki Gon w wersji next gen. Tę oraz polską "grową" wersję utworu znajdziecie na końcu naszej galerii, więc możecie porównać sobie wszystkie wykonania. Dajcie znać na naszym FB, które z nich jest według was najlepsze.

Wilcza zamieć - tekst

Dla chcących poznać lepiej tekst utworu "na spokojnie", pełen znajdziecie poniżej.

 • Na szlak moich blizn poprowadź palec
  By nasze drogi spleść gwiazdom na przekór
  Otwórz te rany, a potem zalecz
  Aż w zawiły losu ułożą się wzór
 • Z moich snów uciekasz nad ranem
  Cierpka jak agrest słodka jak bez
  Chcę śnić czarne loki splątane
  Fiołkowe oczy mokre od łez
 • Za wilczym śladem podążę w zamieć
  I twoje serce wytropię uparte
  Przez gniew i smutek, stwardniałe w kamień
  Rozpalę usta smagane wiatrem
 • Z moich snów uciekasz nad ranem
  Cierpka jak agrest słodka jak bez
  Chcę śnić czarne loki splątane
  Fiołkowe oczy mokre od łez
 • Nie wiem, czy jesteś moim przeznaczeniem
  Czy przez ślepy traf miłość nas związała
  Kiedy wyrzekłem moje życzenie
  Czyś mnie wbrew sobie wtedy pokochała?
 • Z moich snów uciekasz nad ranem
  Cierpka jak agrest słodka jak bez
  Chcę śnić czarne loki splątane
  Fiołkowe oczy mokre od łez

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wilcza zamieć z gry Wiedźmin 3 — oto wszystkie wersje utworu z gier, który wywołuje wzruszenie fanów - GRA.PL

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska