WSZiA. Praca na ulicy? Wyzwanie

Archiwum uczelni
Uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia z Brzegu, która skupia pedagogów ulicznych, zajmujących się m.in. streetworkingiem i socjoterapią terenową. Na zdjęciu prodziekan Sławomir Śliwa (z lewej) oraz Przemysław Wysocki i Michał Kwiatkowski z brzeskiej fundacji.
Uczelnia podpisała porozumienie o współpracy z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia z Brzegu, która skupia pedagogów ulicznych, zajmujących się m.in. streetworkingiem i socjoterapią terenową. Na zdjęciu prodziekan Sławomir Śliwa (z lewej) oraz Przemysław Wysocki i Michał Kwiatkowski z brzeskiej fundacji. Archiwum uczelni
WSZiA w Opolu chce uruchomić kilka nowych specjalizacji na finansach i rachunkowości, pedagogice, zarządzaniu oraz administracji.

Zupełną nowością będzie Streetworking/Pedagogika ulicy, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Nowa specjalizacja będzie kształciła specjalistów w zakresie pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami bezdomnymi.

- Głównym celem jest organizowanie i prowadzenie zajęć metodami pedagogiki ulicznej - tłumaczy prodziekan Wydziału Pedagogicznego, dr Sławomir Śliwa. - Odpowiednio przygotowane i wykwalifikowane osoby mogą nie tylko prowadzić zajęcia, ale także organizować sesje edukacyjno-terapeutyczne. Wszystko poza miejscami mieszkalnymi, stąd nazwa - Streetworking - tłumaczy prodziekan.

Zainteresowani tą tematyką będą mieli okazję rozpocząć naukę na studiach I i II stopnia, a także na studiach podyplomowych.

Władze uczelni podpisały porozumienie o współpracy z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia z Brzegu, która skupia pedagogów ulicznych, zajmujących się między innymi streetworkingiem i socjoterapią terenową.

Dzięki temu porozumieniu będzie możliwa współpraca obejmująca między innymi praktyki studenckie w zakresie pedagogiki ulicznej.

Na Wydziale Ekonomicznym z kolei zostanie uruchomiona nowa specjalność "Zarządzanie projektami i innowacjami".

- W dzisiejszych czasach istotne w kreowaniu wzrostu efektywności i wydajności organizacji okazują się innowacje i realizacja projektów - mówi dr Tadeusz Pokusa, prorektor WSZiA.

Niewątpliwie, część studentów będzie zarządzać różnymi organizacjami, przedsiębiorstwami, zatem bardzo istotnymi elementami w warsztacie zawodowym takich osób będą umiejętności w zakresie doboru metod i technik zarządzania projektami, czy umiejętność skutecznego zarządzania innowacjami w firmie - dodaje prorektor Pokusa.

Władze uczelni przypominają również o możliwości rozpoczęcia studiów na jednej z trzech specjalizacji na kierunku logistyka, gdzie studia dofinansowane są ze środków EFS oraz możliwości rozpoczęcia studiów w trybie wieczorowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska