Studenci przejmują władze w mieście. Przed nami kolejne koncerty i zabawa do białego rana. Co z programie Piastonaliów 2024?

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Organizatorzy z Samorządu Studenckiego przygotowali również szereg innych atrakcji, które umilą uczestnikom czas między koncertami
Organizatorzy z Samorządu Studenckiego przygotowali również szereg innych atrakcji, które umilą uczestnikom czas między koncertami Mateusz Majnusz
Kampus Uniwersytetu Opolskiego w najbliższych dniach stanie się centrum kulturalnym Opola, goszcząc dwudziestu ośmiu artystów na dwóch scenach. Oprócz koncertów, odbędą się także warsztaty taneczne, zawody sportowe czy turnieje gier.

Od piątku, 17 maja Opole wypełnia się studencką energią dzięki Piastonaliom. Impreza, która potrwa do soboty, 25 maja, przyciąga tłumy studentów i mieszkańców, oferując bogaty program artystyczny i rozrywkowy.

Na Żaklinadę czeka każdy student w Opolu

W środę, 22 maja odbędzie się Żaklinada, czyli jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń Piastonaliów. Pochód studentów, który wyrusza spod „Łącznika” Politechniki Opolskiej, przemierzy miasto, przechodząc obok kampusu Uniwersytetu Opolskiego, aż dotrze pod ratusz. Tam, w obecności władz uczelni i prezydenta miasta, studenci otrzymają symboliczny klucz do miasta, co oznacza oficjalne przejęcie władzy nad Opolem przez studentów na czas trwania Piastonaliów.

Podczas kolejnych dni kampus Uniwersytetu Opolskiego stanie się muzycznym sercem Opola, goszcząc aż dwudziestu ośmiu artystów. Koncerty na małej i dużej scenie rozpoczną się w czwartek i piątek o godzinie 18:00, a w sobotę o 18:45. Wśród występujących artystów znajdą się popularne gwiazdy takie jak Brodka, Avii, Sarius, Catchup i Kartky. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Piwo z leja, turniej piłkarski czy szkolenie z samoobrony

Organizatorzy z Samorządu Studenckiego przygotowali również szereg innych atrakcji, które umilą uczestnikom czas między koncertami. Środa rozpocznie się od Wielkiego Kredowania o godzinie 9, a następnie o 11 odbędzie się Piastonaliowe Śniadanie. W czwartek na uczestników czekają zawody piłkarskie „Orlikonalia 2024”, które rozpoczną się o 9 i potrwają do 15 na boisku w centrum kampusu. O 10:30 odbędą się warsztaty taneczne „Latino Dance – daj się porwać!”; od 14 do 18 rozgrywany będzie turniej EA Sports FC 24, a o 17 rozpocznie się turniej flanek.

Piątek przyniesie kolejne emocje sportowe i taneczne. Od 9 do 15:30 odbędzie się turniej siatkówki, a o 10 rozpocznie się bieg na dach najwyższego akademika „Niechcic Towerrunning”. W południe, o 12, uczestnicy będą mogli wziąć udział w zumba organizowanej przez My Fitness Place. W ostatni dzień Piastonaliów, czyli w sobotę o 12 rozpoczną się Igrzyska Studenckie, w ramach których przewidziano konkurencje takie jak beerpong i piwo z leja. A o 16 uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w szkoleniu z samoobrony prowadzonym przez Odra Opole Boxing Club.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska