Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki świętował swoje 10-lecie

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Jubileuszowe statuetki otrzymali: (od prawej) prof. Tadeusz Łagoda, prof. Marek Tukiendorf, prof. Jerzy Skubis oraz prof. Maksymilian Gajek. Wyróżnienia wręcza prof. Waldemar Skomudek, dziekan wydziału.
Jubileuszowe statuetki otrzymali: (od prawej) prof. Tadeusz Łagoda, prof. Marek Tukiendorf, prof. Jerzy Skubis oraz prof. Maksymilian Gajek. Wyróżnienia wręcza prof. Waldemar Skomudek, dziekan wydziału. Fot. sławomir mielnik
Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki obchodził swoje 10-lecie. - Od zawsze było nam blisko do przemysłu - mówił jego dziekan.

Jubileusz 10-lecia istnienia naszego wydziału to okazja do zwrócenia uwagi na niemal wizjonerskie spojrzenie pomysłodawców i realizatorów powołania do życia tej jednostki. Tu szeroko pojęta technika i informatyka wspólnie stworzyły główny nurt edukacji - mówił prof. Waldemar Skomudek, dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki PO podczas piątkowych uroczystości w auli Łącznika.

Prof. Jerzy Skubis, który - jako rektor - zainicjował powstanie wydziału, stwierdził: - Gdyby ktoś powiedział mi, że spotkamy się w takim gronie i z takim dorobkiem po 10 latach - pomyślałbym, że to primaaprilisowy żart - wyznał. - Ten jubileusz to powód do radości i do szacunku dla wszystkich osób związanych z jednostką.

Dziekan Skomudek wspominał, że pierwsze lata istnienia jednostki decydowały o jego rozwoju - zawsze chodziło o to, by sprzyjać zbliżeniu nauki do przemysłu. Realizacja najważniejszych wyzwań przypadła na okres ostatnich pięciu lat. W tym czasie wzrosła liczba pracowników z tytułem profesorskim lub stopniem naukowym doktora habilitowanego (teraz jest ich 23 w grupie asystentów i adiunktów). Utrzymano też cztery kierunki kształcenia, tj. zarządzanie i inżynieria produkcji, logistyka, inżynieria bezpieczeństwa i technologia żywności i żywienie człowieka. Wydział uzyskał też przed dwoma laty uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora.
- Obecnie na naszym wydziale studiuje ponad 1500 studentów, co daje nam pod tym względem drugie miejsce na uczelni - mówi dziekan Skomudek.

Podczas uroczystości była też mowa o czekających uczelnię wyzwaniach.

- Skoncentrujemy się na utrzymaniu liczby studentów, kontynuacji rozwoju naukowego nauczycieli akademickich, rozwoju bazy dydaktycznej i laboratoryjnej oraz na generalnej poprawie warunków lokalowych - wymieniał dziekan Skomudek. - To wyzwania na kilka kolejnych lat, ale ich realizacja wpisuje się w ciągły proces rozwoju uczelni i wydziału, na bieżąco dostosowywany do wymagań gospodarczych regionu opolskiego i kraju - dodaje.

Przy okazji uroczystości przyznano cztery statuetki dla najbardziej zasłużonych dla wydziału pracowników uczelni. W tym gronie znaleźli się m.in były i obecny rektorzy Politechniki Opolskiej. Na uroczystości były też władze miasta i regionu, a także prof. Ryszard Knosala, twórca nazwy wydziału i polskiej inżynierii produkcji, który przedstawił pomysły na przyciągnięcie nowych kandydatów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska