Wygrana i dwie minimalne porażki naszych drużyn w II lidze szczypiornistów

Patryk Szlensog zdobył najwięcej bramek dla zespołu z Zawadzkiego.
Zwycięstwo odniósł ASPR Zawadzkie. OSiR Komprachcice uległ jedną bramką u siebie liderowi z Oławy, a ostatni w tabeli Orlik Brzeg też przegrał różnicą jednego gola w Obornikach Śląskich z trzecim w tabeli miejscowym Borem.

Wicelider tabeli z Zawadzkiego nie miał większych problemów z pokonaniem akademików z Wrocławia. Pierwszy fragment spotkania należał jednak do gości. W 14. min prowadzili oni 8-6.

Nasi zawodnicy wzięli się jednak do pracy i kolejnych 10 minut było znakomitych w ich wykonaniu. Zdobyli 11 goli, tracąc zaledwie jednego i ten okres meczu w głównej mierze zadecydował o końcowym wyniku. Dobrze też wyglądał w wykonaniu gospodarzy początek drugiej odsłony, bo odskoczyli na 27-16. To w praktyce oznaczało koniec emocji, bo różnica między obydwoma zespołami w umiejętnościach była zbyt duża, by wrocławianie mogli jeszcze marzyć o odwróceniu niekorzystnej dla siebie sytuacji. Do końca meczu trwała w zasadzie walka bramka za bramkę i zbyt wiele się już nie wydarzyło.

W naszym zespole najskuteczniejsi byli skrzydłowi: Patryk Szlensog i Łukasz Płonka. Nie najlepiej natomiast funkcjonowała gra w defensywie o czym świadczą 32 stracone bramki. Wpływ na to miał z pewnością fakt, że brakowało dwóch ważnych ogniw obrony: Michała Morzyka i Lesława Kąpy, którzy są kontuzjowani. Ten pierwszy na następny mecz powinien już być gotowy. Kąpa natomiast podczas ostatniego spotkania z Moto Jelczem Oława zerwał więzadła w kolanie i już w tym sezonie nie zagra. a

ASPR Zawadzkie - AZS Wrocław 43-32 (21-14)
ASPR: Donosewicz, Puszkar - Hertel 6, Krygowski 5, Kubillas 2, Całujek 3, Płonka 8, Kulej 3, Zagórowicz 1, Skowroński 5, Szlensog 9, Kalisz 1. Trener Łukasz Morzyk.
Świetnie zaprezentowali się w starciu z liderem z Oławy szczypiorniści z Komprachcic. Przegrali różnicą jednej bramki, a głównej przyczyny porażki należy szukać w bardzo wąskim składzie naszej drużyny. OSiR przeżywa ogromne problemy kadrowe i przeciwko Moto Jelczowi zagrało zaledwie dziewięciu zawodników. Na ławce był tylko bramkarz i jeden zawodnik z pola.

- Na kontuzje i choroby nie ma rady - mówił szkoleniowiec OSiR-u Bartłomiej Jasiówka. - Musimy sobie radzić w tej bardzo trudnej sytuacji. Chłopcy pokazali się z jak najlepszej strony i należą im się za ten mecz wielkie brawa. Pierwsza połowa wyglądała w ich wykonaniu wyśmienicie.

Zakończyła się ona czterobramkową przewagą gospodarzy, którzy wcześniej prowadzili już nawet siedmioma trafieniami. W drugiej połowie, co zrozumiałe, z każdą kolejną minutą w szeregach naszej drużyny brakowało już sił, a goście mając szeroką ławkę rezerwowych odrabiali systematycznie straty.

- Szkoda, że spotkanie zakończyło się naszą porażką, bo za wielką ambicję zasłużyliśmy na choćby punkt - zaznaczał trener Jasiówka. - Była na niego szansa, ale w końcówce nie wykorzystaliśmy dwóch bardzo dogodnych okazji i dwa razy zgubiliśmy piłkę w ataku.

OSiR Komprachcice - Moto Jelcz Oława 28-29 (16-12)
OSiR: Oleksyn, Jarosz - K. Juros 8, Ungier 11, T. Juros 1, Tracz 2, Marcyniuk 5, A. Jendryca, Cichoń 1. Trener Bartłomiej Jasiówka.
Zespół Orlika Brzeg rozegrał jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Do 40. min starcia w Obornikach Śląskich cały czas prowadził mając niewielką przewagę. Wówczas to gospodarze doprowadzili do remisu 20-20, a potem odskoczyli na 26-22. Orlik odrobił jednak straty i w 52. min było 28-28. Końcówka spotkania była bardzo dramatyczna, a lepsi o jedną bramkę okazali się zawodnicy Boru.

- Niewiele zabrakło nam do szczęścia, ale chcę pochwalić moich zawodników - mówił trener Orlika Robert Karlikowski. - Zagrali z dużym zaangażowaniem i szkoda, że nie zostali nagrodzeni za swoją ambitną postawę.

Bór Oborniki Śląskie - Orlik Brzeg 33-32 (15-17)
Orlik: Kania, Stypiński - Stanoszek 7, Krawczyk 12, Było 3, Włodek 4, Betka 1, Pasierbek, Potępa 3, Stopka. Trener Robert Karlikowski.