Wygrana siatkarek z Opola na zakończenie fazy zasadniczej

Środkowa opolskiej drużyny Martyna Paczkowska.
Środkowa opolskiej drużyny Martyna Paczkowska. Sławomir Jakubowski
Występujące w II lidze zawodniczki SMS-u LO II pokonały we własnej hali Dębowiankę Pszczyna 3:1.

Ostatni mecz siatkarek z Opola w fazie zasadniczej mimo, iż był bez stawki (nasza drużyna była pewna 4. pozycji i nie mogła już jej poprawić) dostarczył kibicom wielkich emocji. Gospodynie zaczęły od efektownej wygranej do 13 w pierwszym secie, by w kolejnym przegrać do 18.

Trzecia partia była siatkarskim horrorem. Opolanki podrażnione niepowodzeniem w poprzednim secie, szybko objęły prowadzanie 6:2 i 9:6, ale oddały inicjatywę rywalkom. Efektem tego wynik 16:12 dla Dębowianki. Po przerwie, o którą poprosił trener Patryk Fogel, opolanki wróciły do równowagi i był remis 17:17, a chwilę później prowadziły 23:21. Błąd sędziny pomógł Dębowiance doprowadzić do remisu 23:23. Pierwszą piłkę setową miała nasza drużyna, ale cztery kolejne przyjezdne. Ostatnia faza seta okazała się pomyślna dla zawodniczek "Dwójki", które wygrały 32:30.

Nie mniej pasjonujący przebieg miała czwarta odsłona. Zawodniczki z Pszczyny, przy biernej postawie naszej drużyny, wypracowały sobie wyraźną przewagę (12:5). Kolejny dobry fragment seta dał opolankom remis 17:17, a kolejne punkty - zwycięstwo.

- Był to dla nas bardzo ważny sprawdzian przed fazą play off - mówiła środkowa SMS-u LO II Martyna Paczkowska. - Nie wszystko nam wychodziło. Wierzę jednak, że stać nas na znacznie lepszą grę bez przestojów, własnych błędów i braku koncentracji.

W półfinale play off rywalem będzie zwycięzca fazy zasadniczej - Sokół Katowice. Pierwsze dwa mecze 7 i 8 marca w Katowicach. Gra się do trzech zwycięstw. Trzeci i ewentualny czwarty mecz w Opolu - 21 i 22 marca.

SMS LO II Opole - Dębowianka Pszczyna 3:1 (13, -18, 30, 23)
SMS LO II: Sikora, Kocemba, Paczkowska, Lisiecka, Krupa, Myjak, Michalak (libero) - Wilk, Gądek, Zich, Głodzińska, Stanossek. Trener Patryk Fogel.