Wysoka wygrana Orlika Opole

Mariusz Matkowski
Łukasz Korzeniowski zdobył dwie bramki.
Łukasz Korzeniowski zdobył dwie bramki. Mariusz Matkowski
Hokej na lodzie. Nasz zespół pokonał na własnym lodowisku drużynę Sielca Sosnowiec 9-0

Orlik Opole - Sielec Sosnowiec 9-0 (4-0, 3-0, 2-0)
Bramki dla Orlika: Korzeniowski - 2, Larsson, Siwiak, Kaim, Chodysz, Kosidło, Hedberg, Resiak
Orlik: Szatkowski - Larsson, Chodysz, Waluszek, Korzeniowski, Hedberg - Stopiński, Resiak, Siwiak, Zwierz, Sznotala - Cwykiel, Kaim, Wójcik, Kosidło, Wacławczyk - Obrał, Szuster. Trener Jerzy Pawłowski.

Już po dziewięciu minutach gospodarze prowadzili 3-0 i niewiadomą pozostawały tylko rozmiary zwycięstwa. Kiedy po 23 minutach było 7-0, około 150 kibiców obecnych na meczu było przekonanych, że "dycha" pęknie.

Orlicy w tym momencie jednak zwolnili, złapali kilka niepotrzebnych kar, w ostatniej tercji brakowało im też skuteczności (dwóch doskonałych okazji nie wykorzystał Johan Hedberg). Nie było więc "dwucyfyrówki" ze zdecydowanie słabszym rywalem.

W niedzielę Orlika czeka znacznie trudniejsze zadanie. W Katowicach zagra z GKS-em.