Takie wyniki egzaminów i naboru na aplikacje prawnicze podano na konferencji Ministerstwa Sprawiedliwości z udziałem dziekanów wydziałów prawa.
Średnia zdawalność dla rocznika 2019 wyniosła 64,4 proc., a dla absolwentów UO - 66,2 proc., co dało UO 8. miejsce w kraju na 41 uczelni, m.in. przed Uniwersytetem Wrocławskim, uczelniami lubelskimi, czy Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
W zestawieniu uczelni z liczbą absolwentów od 20 do 90 osób UO zajął 1. miejsce w kraju.
Prof. Piotr Stec, dyrektor Instytutu Nauk Prawnych UO, podkreśla, że to sukces studentów, pracowników, ale też współpracy ze środowiskiem prawniczym: sądami, prokuraturą, radcami prawnymi, adwokatami i doradcami podatkowymi.
Wspólnie z lekarzami i adwokatami organizujemy konferencje dotyczące prawa medycznego, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki finansujemy staże naszych studentów, dzięki czemu zdobywają umiejętności praktyczne. Znakomity efekt przynosi też obowiązkowy udział w Klinice Prawa koordynowanej przez dr Magdalenę Gołowkin-Hudałę. To zajęcia, na których studenci nie tylko mają okazję do wykazania się wiedzą zdobytą podczas zajęć, ale też uczą się kontaktu i odpowiedzialności za człowieka, któremu pomagają - komentuje prof. Stec.
Najczęściej absolwenci prawa UO wybierają - podobnie jak w kraju - aplikacje radcowskie i adwokackie.
Obecnie na 5-letnich studiach prawniczych na UO jest ok. 1000 studentów, głównie młodzież z województwa opolskiego, ale także śląskiego i lubuskiego.
Wydział Prawa i Administracji UO istnieje od 2006 r. , od 2013. r. ma uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo.
Sonda - Czy Polacy chcą amerykańskiej elektrowni atomowej w Polsce?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?