Wysokie zwycięstwo koszykarzy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej w Pelplinie

Kareem Reid (nr 14) zdobył najwięcej punktów dla zespołu z Opola.
Kareem Reid (nr 14) zdobył najwięcej punktów dla zespołu z Opola. Wiktor Gumiński
Weegree AZS Politechnika Opolska pokonał na wyjeździe Deckę Pelplin 88:67 w meczu 31. kolejki Bank Pekao 1 Ligi. Wbrew pozorom całkiem długo spotkanie było jednak bardzo wyrównane.

Znajdujący się aktualnie na 4. miejscu w tabeli zespół z Opola mierzył się z rywalem zajmującym pozycję w środku stawki (obecnie Decka jest na 11. lokacie).

Od początku potyczka układała się lepiej dla Weegree AZS-u, który przez większość pierwszej kwarty prowadził różnicą kilku punktów. Jej końcówkę lepiej rozegrała jednak Decka, przez co po 10 minutach opolanie prowadzili ostatecznie tylko 21:19.

W drugiej części gry gospodarze nadal poczynali sobie na tyle śmiało, że dwukrotnie nawet objęli prowadzenie - 23:21 i 29:28. Później już inicjatywę odzyskała opolska ekipa, ale jej przewaga nadal była niewielka. Na półmetku wygrywała bowiem jedynie 38:37.

Losy meczu były niewiadomą również przez znaczną część trzeciej kwarty. Jeszcze w 27. minucie na tablicy wyników był remis 49:49. Od tego momentu jednak na dobre kontrolę nad przebiegiem wydarzeń przejęli gracze Weegree AZS-u. Po 30 minutach mieli oni siedem "oczek" zaliczki - 60:53, a w ostatniej odsłonie nie dali już przeciwnikom najmniejszych szans. Wygrali ją aż 28:14 i tym samym w efektownym stylu zwyciężyli po raz 21. w tym sezonie.

Do końca fazy zasadniczej opolanom pozostały jeszcze do rozegrania trzy spotkania, kolejno z GKS-em Tychy (24.03, godz. 18, dom), Miastem Szkła Krosno (7.04, godz. 18, wyjazd) i Górnikiem Zamkiem Książ Wałbrzych (14.04, godz. 18, dom).

Decka Pelplin – Weegree AZS Politechnika Opolska 67:88 (19:21, 18:17, 16:22, 14:28)
Weegree: Reid 21, Rutkowski 20, Kobel 13, Kaczmarzyk 9, Jodłowski 8, Lis 8, Białachowski 4, Maciejak 3, Wójcicki 2, Kubiak 0.