Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu liderem praktycznej nauki przedsiębiorczości

archiwum uczelni
Archiwum uczelni
Zakończył się projekt „Jak grać, żeby wygrać?” realizowany przez WSB w Opolu we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W projekcie brały udział szkoły takie jak: Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu, Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu.

Uczniowie korzystali z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych – wykorzystywanych już wcześniej przez studentów WSB na zajęciach. Dzięki wirtualnej platformie uczniowie zyskali możliwość założenia własnych firm, podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualnym przedsiębiorstwem, a zajęcia związane z przedsiębiorczością stały się bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie podczas zajęć z wykorzystaniem symulacji biznesowych. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami przekonali się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie działalności – mówi Elżbieta Modrzejewska z Biura Karier WSB Opole.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości uczniowie wcielali się w rolę przedsiębiorców prowadzących biura podróży. Atrakcyjna forma wizualna, dostępności platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji, zaangażowały uczniów w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, był dla uczniów treningiem w niełatwej sztuce prowadzenia własnej działalności gospodarczej. – komentuje dr Katarzyna Mizera, Dziekan Wydziału Ekonomicznego w Opolu. Jesteśmy przekonani, że umiejętności oraz doświadczenie zdobyte w toku realizacji tego projektu wpłyną pozytywnie na kompetencje, wybory i przyszłe decyzje zawodowe tych młodych ludzi. – dodaje - Rynek pracy jest wymagający, a zadaniem uczelni jest wyposażenie młodego człowieka w wiedzę i umiejętności, które pozwolą mu stawić czoła licznym wyzwaniom życia zawodowego. WSB to uczelnia specjalizująca się w kształceniu praktycznym, chętnie stosujemy innowacyjne rozwiązania edukacyjne, dzięki którym zajęcia są bardziej angażujące i praktyczne.

Wyniki:
Miejsce I - „Złote Wczasy” - z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu
Miejsce II - „Golden Rest” - z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu
Miejsce III - „Miejska Dżungla” - z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska