Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji: - Sztuką jest zainteresować swoimi zajęciami i połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką

Marcin Oleksiuk
Agata Jańczuk: - Ludzie  mają dziś problem z komunikacją bezpośrednią, dlatego moje zajęcia przydadzą i w pracy i w życiu.
Agata Jańczuk: - Ludzie mają dziś problem z komunikacją bezpośrednią, dlatego moje zajęcia przydadzą i w pracy i w życiu. Fot. Marcin Oleksiuk
Teoria i praktyka muszą iść w parze, dlatego kadra dydaktyczna WSZiA w Opolu posiada doświadczenie zawodowe w zakresie przedmiotów jakie prowadzi. Takim przykładem jest pani Agata Jańczuk, nauczyciel akademicki, dziennikarz i podróżniczka.

W dzisiejszych czasach nie jest sztuką wyświetlić film, czy też pokazać prezentację, albo zadać prace domowe. Sztuką jest zainteresować swoimi zajęciami i połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką, bo studenci oczekują interakcji, kreatywności i konkretnych przykładów - mówi Agata Jańczuk.

- Pomimo tego, że z uczelnią związana jestem już parę dobrych lat, to tak naprawdę za każdym razem przygotowuje moje zajęcia praktycznie na nowo. Uzupełniam wiedzę, dodaję nowe elementy, po to by studenci mogli brać nie tylko aktywny udział, ale żeby przekazywane informacje były aktualne i zgodne z ich oczekiwaniami. W XXI wieku ludzie mają problem z komunikacją bezpośrednią, z wystąpieniami publicznymi, nawet ze zwykłą werbalizacją myśli, dlatego zajęcia, na których uczą się retoryki i mowy ciała na pewno się przydadzą i w pracy i w życiu - dodaje

- Prowadzanone przez panią Agatę zajęcia z technik negocjacji, czy też Oskarowa gala wpisały się już na stałe w historię naszej uczelni - mówi dr Wojciech Duczmal, prorektor WSZiA. - Osobiście uważam, że komunikacja, bo tą dziedziną najczęściej zajmuje się pani Agata, to nie tylko interpersonalne predyspozycje, ale również doświadczenie zawodowe, którego na pewno jej nie brakuje - dodaje dr Duczmal.

- Ja po prostu kocham ludzi - kontynuuje Agata Jańczuk, i tak naprawdę to jest punkt wyjścia do pracy dziennikarza i do pracy na uczelni. Nie ukrywam też, że przydaje się zdobyte przeze mnie wieloletnie doświadczenie zawodowe i to związane z podróżami, które są moją pasją. Jestem wymagająca, ale tak naprawdę najwięcej wymagam od siebie i mocno angażuje się w każdy projekt, którego realizacji się podejmę. Jedne z moich zajęć, gdzie pracownicy z zaprzyjaźnionej firmy Gun - Shoot z Opola, wcielają się w rolę terrorystów, trwają raptem dwie godziny, ale gwarantuję, że emocje i zdobyta wiedza zostają ze studentami na długo. I mało kto zdaje sobie sprawę, że te wspomniane dwie godziny na żywo, to kilkadziesiąt godzin poświęconych na scenariusz, ćwiczenia schematów i organizację zaplecza technicznego - podsumowuje Jańczuk.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska