Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu prowadzi bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

Marcin Oleksiuk
Teraz mamy małą przerwę, z wiadomego względu, ale mam nadzieję, że do wakacji zdążymy zrealizować nasze założenia – mówi dr Sławomir Śliwa i psycholog Paulina Szastaj.
Teraz mamy małą przerwę, z wiadomego względu, ale mam nadzieję, że do wakacji zdążymy zrealizować nasze założenia – mówi dr Sławomir Śliwa i psycholog Paulina Szastaj. Marcin Oleksiuk
W ramach projektu „Kluczborska szkoła ćwiczeń” trwają bezpłatne szkolenia dla nauczycieli. Poprowadzą je pracownicy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.

Przedsięwzięcie ma na celu organizację specjalistycznych zajęć dla nauczycieli, dzięki którym podniosą oni swoje kompetencje – mówi dr Sławomir Śliwa, kierownik Projektu i dziekan WSZiA.

- Największym zainteresowaniem cieszą się takie tematy jak praca z uczniem trudnym, czy bezpieczeństwo w sieci oraz edukacja prozdrowotna, ale wachlarz oferowanych przez nas szkoleń jest o wiele większy – dodaje dr Śliwa. - Wiele zasobów zostanie umieszczonych na platformie e-learningowej, co umożliwi skorzystanie z nich po zakończeniu projektu. Będzie to również pomocne dla osób, które nie wezmą udziału w kursach stacjonarnych. Oczywiście teraz mamy małą przerwę, z wiadomego względu, ale mam nadzieję, że do wakacji zdążymy zrealizować nasze założenia – podsumowuje dr Śliwa.

Projekt jest realizowany wspólnie z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji i Gminą Kluczbork. Wszelkie działania, z których skorzystają nauczyciele są bezpłatne.

Szkolenia z tematyki „praca z uczniem trudnym” zawierają takie aspekty, jak wyjaśnienie najczęściej spotykanych zaburzeń wśród dzieci, specyfikę pracy z uczniem zaburzonym, czy też ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nauczyciele poznają sposoby radzenia sobie z trudnymi zachowaniami uczniów na lekcjach oraz zagrożenia środowiskowe, takie jak np. rożnego rodzaju używki – mówi Paulina Szastaj, psycholog z WSZiA i prowadząca zajęcia.

Każde szkolenie zostanie zorganizowane w formie ćwiczeń i warsztatów, tak aby było jak najbardziej atrakcyjne – podsumowuje Paulina Szastaj.

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska