ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała faworyzowaną Resovię Rzeszów 3-0

Przez potrójny rzeszowski blok przedziera się Tuomas Sammelvuo, fiński przyjmujący ZAKSY. fot. Krzysztof Świderski
Zrealizowaliśmy wszystko, co nakazał nam trener - mówił po meczu środkowy ZAKSY Jurij Gladyr. - Utrzymywaliśmy wysoki procent skuteczności i graliśmy równo we wszystkich elementach. To dało wygraną.

ZAKSA - Resovia 3:0 (23, 25, 17)
ZAKSA: Masny, Ruciak, Gladyr, Jarosz, Sammelvuo, Szczerbaniuk, Mierzejewski (libero) - Pilarz, Witczak, Kaźmierczak. Trener Krzysztof Stelmach.
Resovia: Redvitz, Akhrem, Gawry-szewski, Oivanen, Wika, Grzyb, Ignaczak (libero) - Kusior, Gierczyński, Papke, Ilic. Trener Ljubomir Travica.
Sędziowali Wojciech Maroszek (Żory) i Henryk Darocha (Mysłowice). Widzów 2000.

Kibice z Kędzierzyna-Koźla w każdym meczu chcieliby z pewnością widzieć swój zespół grający na takim poziomie. Zdarzały się wprawdzie pojedyncze błędy w ataku, ale można je było policzyć na palcach jednej ręki. Choć źle mecz rozpoczął Jakub Jarosz, to potem z każdą kolejną akcją rozkręcał się i został wybrany najlepszym siatkarzem meczu. Z jego skuteczne atakami goście zupełnie sobie nie radzili. Nie do zatrzymania był też Michał Ruciak.

- Wynik 3:0 może wskazywać, że wygraliśmy dość łatwo - mówił Michał Ruciak. - Tak jednak wcale nie było. Dwa pierwsze sety były bardzo wyrównane i dopiero w końcówkach przechylaliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przez cały mecze utrzymaliśmy wysoki poziom koncentracji i stąd zapewne mała liczba błędów po naszej stronie.

Pierwsze dwa sety, których początki należały do gości były bardzo wyrównane. Zwłaszcza drugiego rzeszo-wienie rozpoczęli od dużej przewagi (8:3), jednak dobra zagrywka i ataki Jarosza pozwoliły ZAKSIE odrobić straty (15:16). W walce punkt za punkt więcej zimnej krwi zachowali kędzierzynianie, a decydujący zdobył zagrywką Michal Masny.