ZAKSA pokonała Jastrzębski Węgiel!

Siatkarzem meczu został Bartosz Kurek.
Siatkarzem meczu został Bartosz Kurek. fot. Sławomir Mielnik
W pierwszym meczu rundy play off siatkarze z Kędzierzyna-Koźla wygrali z Jastrzębiem 3:1.

25:16 takim wynikiem zakończyła sie I partia, a wygrali ją w zaledwie 19 minut siatkarze z Kędzierzyna-Koźla.

W II secie gospodarze zrewanżowali się w pełni i wygrali w 26 minucie 25:17, a seta zakończył asem Igor Yudin.

W III secie ZAKSA prowadziła nawet 15:11, ale gospodarze systematycznie odrabiali straty i doprowadzili do stanu 20:20. Kędzierzynianie mieli akcję na 23:21, potem prowadzić mógł Jastrzębski 23:22, ale świetnie spisał sie Łukasz Żygadło. Po aucie Dawida Murka ZAKSA objęła prowadzenie 24:22, a po bloku na Ivanovie kędzierzynianie wygrali 25:22.

W IV odsłonie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla objęli prowadzenie 13:8! Ale na tym nie poprzestali, a świetnie atakujący Jakub Novotny oraz Bartosz Kurek i gra blokiem sprawiły, że zrobiło się 21:10.

Ostatecznie ZAKSA wygrała tę partię 25:14 i cały mecz z aktualnym wicemistrzem Polski 3:1. Siatkarzem meczu został Bartosz Kurek.

- Cały mecz starałem się być mocno skoncentrowany na swojej grze, bo w starciu z takim rywalem chwila rozprężenia kosztuje kilka punktów straty - powiedział Bartosz Kurek. - Zagraliśmy bardzo uważnie i konsekwentnie i pokazaliśmy, że możemy powalczyć o awans do kolejnej rundy.
W sobotę drugi mecz w Jastrzębiu. Rywalizacja potrwa do trzech zwycięstw jednej z ekip, a kolejne mecze w Kędzierzynie-Koźlu.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kedzierzyn-Koźle 1:3 (-16, 17, -22, -14).
ZAKSA: Żygadło, Nowak, Szczygieł, Kurek, Bakumovski, Novotny, Mierzejewski (libero) - Małecki, Pilarz.
Jastrzębski Węgiel: N. Ivanov, E. Ivanov, Jurkiewicz, Yudin, Murek, Prygiel, Rusek 9libero) - Łomacz, Czarnowski, Rafael, Gorzewski.