Zapaśnicy Orła Namysłów z mistrzowskimi medalami

Podium kategorii 63 kg.
Podium kategorii 63 kg. klubowe
W Brzeźnicy koło Raciborza rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów do lat 17 w stylu wolnym oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20.

W grupie kadetów wystartowało około 150 najlepszych polskich zawodników z 37 polskich klubów oraz Słowacji i Łotwy. Do Brzeźnicy pojechała trzyosobowa reprezentacja Orła Namysłów. Nasi zapaśnicy spisali się bardzo dobrze i wszyscy wrócili ze medalami. Najlepiej wypadł Robert Zubyk, który zdobył w kat. wagowej 63 kg srebrny medal, przegrywając w finale z zawodnikiem Stali Rzeszów Łukaszem Grzybowskim.
- Robert prowadząc na punkty popełnił błąd techniczny, który kosztował go porażkę przed czasem, tak samo podczas wcześniejszego Pucharu Polski - mówi trener Krzysztof Pawlak.

Kolejne medale - tym razem brązowe - zdobyli z kolei: Wiktor Lejczak w kategorii 58 kg oraz Paweł Malicki w kategorii 63 kg. Ten ostatni w półfinale przegrał bo bardzo wyrównanym pojedynku z Zubykiem. Orzeł w klasyfikacji drużynowej w grupie kadetów zajął wysokie 7. miejsce.

Także w grupie juniorów Namysłów reprezentowało trzech zapaśników i dwóch z nich było blisko medalu. Piąte lokaty zajęli bowiem Przemysław Komsa w wadze 66 kg oraz Dawid Czyżowicz w kategorii 96 kg.
Na dalszym miejscu został sklasyfikowany Rafał Czyżowicz (kat. 74 kg). Drużynowo w tej grupie wiekowej Orzeł Namysłów zajął 18. miejsce na 27 sklasyfikowane klubu.
- Nasi juniorzy debiutują w tej kategorii wiekowej i z zawodów na zawody powinno być lepiej - ocenił Pawlak, który prowadzi najmłodszych Orłów wraz z Marcinem Marcinkiewiczem.