Zapaśnicy Orła Namysłów zdobyli tytuły mistrzów Polski!

Redakcja
Krystian Brzozowski i Radosław Marcinkiewicz zdobyli tytuły mistrzów Polski w stylu wolnym. Znów jako reprezentanci Orła Namysłów.

Krystian Brzozowski i Radosław Marcinkiewicz to wychowankowie Orła Namysłów. Jednak po skończeniu wieku juniora podopieczni trenera Krzysztofa Pawlaka reprezentowali barwy Górnika Łęczna, gdzie mogli liczyć na wynagrodzenie za starty.

Orła, słynącego z bardzo dobrej pracy z młodzieżą, nie stać było na zatrzymanie mocnych zawodników, którzy należeli nie tylko do krajowej czołówki, trenując na co dzień w macierzystym klubie. Brzozowski to dwukrotny olimpijczyk z Aten (4. miejsce) i Pekinu oraz brązowy medalista mistrzostw Europy w 2006 roku. We wrześniu wrócili do Orła i w pierwszych mistrzowskich zawodach wywalczyli dwa złote medale.

- Na co dzień mieszkam i trenuję w Namysłowie, ale przez dwanaście lat byłem zawodnikiem Górnika - opowiada Brzozowski, który przez te dwanaście lat wygrywał wszystkie krajowe czempionaty. W weekend po raz 13. w karierze został mistrzem Polski seniorów. Tego nie udało się do tej pory dokonać żadnemu polskiemu zapaśnikowi.

- Nigdy nie jechałem na mistrzostwa jak kozak, pewny zwycięstwa, ale choć rywale się starali, to pozostawałem niepokonany - opowiada Brzozowski. - Bywało tak, że czasem trochę ciężej się zdobywało złoto, czasami trochę łatwiej, ale najważniejsze, że efekt ciągle był ten sam. Ten ostatnie to jedne z łatwiejszych.

Na krajowych matach w gronie seniorów ma niebywały bilans. Stoczył 54 pojedynki, z których 52 wygrał.
Tym razem w finale pokonał Tomasza Rogisza z Grunwaldu Poznań.

- Kolega chciał ze mną wygrać, próbował, bardzo się starał, ale nie udało mu się - komentuje Brzozowski. Brązowe medale w tej wadze zdobyli: Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska) i Tomasz Nowakowski (AZS AWF Warszawa).
Z kolei Radosław Marcinkiewicz w wadze 84 kg pokonał w finale Patryka Dublinowskiego z AKS-u Białogard. Brązowe medale zdobyli: Tomasz Jonkisz (Slavia Ruda Śląska) i Zbigniew Baranowski (Białogard).

Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym rozegrane zostały w Osielsku. Zawody były bardzo udane dla Orła, który w klasyfikacji drużynowej zajął wysokie 4. miejsce. Czteroosobowa ekipa z Namysłowa zdobyła dwa złote i brązowy medal. Brązowy medal w wadze 60 kg wywalczył Patryk Dworczyk (w finale jego kategorii Robert Rogalewicz z Grunwaldu Poznań pokonał Dawida Romanowicza ze Zgierza). Natomiast Arkadiusz Bohm w wadze 74 kg był siódmy.

W zawodach startowało 78 zapaśników z 27 klubów. Po dwa tytuły mistrzowskie - obok Orła - przypadły jeszcze tylko zawodnikom z Białogardu i Grunwaldu. W punktacji klubowej wygrała Slavia Ruda Śląska, przed klubami z Białogardu i Poznania.