Zapasy. Radek Marcinkiewicz najlepszy we Włoszech

Na najwyższym stopniu podium Radosław Marcinkiewicz.
Na najwyższym stopniu podium Radosław Marcinkiewicz. Klubowe
Zawodnik Orła Namysłów Radosław Marcinkiewicz wygrał kategorię wagową do 86 kg podczas Międzynarodowego Turnieju Światowej Federacji Zapaśniczej UWW "Milone Trophy - Citta di Sassari".

Zawody odbyły się w Sassari we Włoszech po międzynarodowym zgrupowaniu, w którym uczestniczyła także reprezentacja Polski. W finale namysłowianin pokonał kolegę z reprezentacji Zbigniewa Baranowskiego (AKS Białogard).

Właśnie z tym zapaśnikiem Marcinkiewicz rywalizuje o start w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Polska ekipa zajęła w punktacji drużynowej drugie miejsce za Rosją, wyprzedzając Mongolię.

W swoich kategoriach triumfowali także: Magomedmurad Gadzhiev (70 kg), Radosław Baran (97 kg), drugą lokatę zajął jeszcze Sokalski Andrzej (74 kg ), a trzeci był Baran Robert (125 kg).