Zapasy. Zawodnicy Orła startowali w Pucharze Polski

Redakcja
Kadeci Orła ze zdobytymi medalami (od lewej): Paweł Malicki, Robert Zubyk, Wiktor Lejczak. Klubowe
W Koronowie rozegrany został Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym.

Zawody stanowiły zarazem pierwszą możliwość kwalifikacji do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Dolnośląskie 2014.

Pierwsza ósemka zawodników w każdej kategorii wagowej uzyskiwała awans. Wystartowało 203 najlepszych zawodników z 50 klubów. LKS Orzeł Namysłów reprezentowało trzech zawodników, a każdy wrócił z medalem i kwalifikacjami na finały OOM.

Najlepiej wypadł Robert Zubyk, który w kat. wagowej 63 kg zdobył srebrny medal, przegrywając w finale z zawodnikiem Stali Rzeszów Łukaszem Grzybowskim. Prowadząc na punkty nasz zawodnik popełnił błąd techniczny, który kosztował go porażkę przed czasem.

Kolejne medale, tym razem brązowe, zdobyli Wiktor Lejczak (kat. 58 kg) i Paweł Malicki (kat. 63 kg). Ten drugi przegrał tylko po wyrównanej walce 5-7 na punkty z Zubykiem.
W klasyfikacji drużynowej Orzeł zajął wysokie 5. miejsce. Trenerami zawodników są Krzysztof Pawlak i Marcin Marcinkiewicz.

Natomiast w Brzegu Dolnym walczono w Pucharze Polski juniorów. Oprócz czołówki krajowej w zawodach wzięło udział siedem ekip zagranicznych (Słowacji, Niemiec, Czech, Austrii, Rosji, Litwy i Łotwy), co podniosło poziom zmagań.

Do rywalizacji przystąpiło trzech zawodników Orła, którzy walczyli ze zmiennym szczęściem. W mocno obsadzonej kategorii do 66 kg Przemysław Komsa zajął 9. miejsce, wygrywając dwie walki i tyle samo przegrywając. Natomiast w kat. do 96 kg na 8. miejscu skończył Dawid Czyżowicz. Trzeci z naszych zawodników Rafał Czyżowicz wypadł trochę gorzej, zajmując 19. lokatę.