Zapasy. Złoto i brąz namysłowian w Stargardzie

Mateusz Buczkowski i  Hubert Południak z Namysłowa.
Mateusz Buczkowski i Hubert Południak z Namysłowa. Klubowe
Odbyły się tam drugie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w zapasach styl wolny i zapasach kobiet.

W zawodach wystartowało 254 zawodników z klubów z Niemiec oraz z Polski, podzielonych na grupy wiekowe. Orzeł Namysłów podczas imprezy reprezentowała skromna trzyosobowa ekipa. Nasi zawodnicy wystartowali w grupie gimnazjalnej chłopców i zdobyli dwa medale. Mistrzem Polski w kategorii wagowej do 53 kg został Mateusz Buczkowski (uczeń Gimnazjum nr 2 w Namysłowie).

Buczkowski dodatkowo został zasłużenie wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju, a swoje cztery walki wygrywał z wielką łatwością przez przewagę techniczna 10-0.

Brązowy medal w kategorii do 85 kg wywalczył z kolei Hubert Południak (uczeń Gimnazjum w Ligocie Książęcej), a poza podium znalazł się Jakub Kamiński (uczeń Gimnazjum nr 2 w Namysłowie) w najliczniejszej i najmocniej obsadzonej wadze do 53 kg.