Zatrudnienie w strefie ekonomicznej gminy Ujazd sięgnęło 1,5 tys. osób

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Fabrykę firmy Wolf buduje lokalna firma Adamietz, która wygrała konkurs na przeprowadzenie tej inwestycji. Pracę w zakładzie znajdzie około 60 osób.
Fabrykę firmy Wolf buduje lokalna firma Adamietz, która wygrała konkurs na przeprowadzenie tej inwestycji. Pracę w zakładzie znajdzie około 60 osób. Radosław Dimitrow
Na terenach inwestycyjnych gminy Ujazd przy autostradzie działa już 10 nowoczesnych zakładów, a kolejne firmy szykują się do budowy swoich hal. Miejscowe zakłady ściągają pracowników z kilku powiatów.

Poziom zatrudnienia w zakładach działających na terenie strefy rośnie w szybkim tempie - w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyło się ono dwukrotnie. To zasługa zarówno nowych zakładów (np. firmy IFA, która zaraz po otwarciu zatrudniła 150 pracowników do produkcji części samochodowych) - jak i przedsiębiorstw istniejących już od kilku lat (np. FM Logistic, która sukcesywnie powiększa załogę do pakowania i magazynowania towarów).

Obecnie w strefie zakończyła się budowa hal magazynowych dla polskiej spółki Ejot, która specjalizuje się w sprzedaży mocowań budowlanych. Trwa natomiast budowa nowego zakładu, w którym będą produkowane stalowe liny na potrzeby przemyslu motoryzacyjnego. Należy on do niemieckiego koncernu Wolf.

Przeczytaj też: Firma Wolf zatrudni 50 pracowników w gminie Ujazd. Rusza budowa nowoczesnej fabryki stalowych lin

„Działka na której powstaje zakład, to teren o powierzchni 4 ha. (...) Roczny plan produkcji zakłada 30 tysięcy ton lin stalowych. W związku z wysoką automatyzacją i wyspecjalizowaną kadrą, firma planuje zatrudnić około 60 pracowników” - czytamy w komunikacie wystosowanym przez firmę Wolf.

Co ciekawe, kolejne firmy ustawiają się w kolejce do inwestowania. - Firma Bito, która specjalizuje się w produkcji plastikowych pojemników, załatwia już pozwolenia środowiskowe, by postawić hale - mówi burmistrz Tadeusz Kauch. - Dwa kolejne przedsiębiorstwa z polskim kapitałem prowadzą natomiast zaawansowane rozmowy w sprawie inwestycji. Potencjał strefy został niedawno zauważony przez koncern BP, który kupił tu grunty i będzie budował stację paliw.

Norbert Jaskóła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Opolskich przyznaje, że strefa gminy Ujazd znacznie przyczyniła się do obniżenia stopy bezrobocia, która wynosi obecnie 5,5 proc. Dla porównania, rok temu w analogicznym okresie było to 6,6 proc. - Tamtejsze zakłady przysyłają kilkaset ofert rocznie. Najwięcej z nich dotyczy pracy w charakterze operatora maszyn - mówi Jaskóła.

Zobacz też: Opolskie Info [26.01.2018]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska