Spis treści
Złote widoki fascynowały ludzi od wieków
Krajobrazy karkonoskie i izerskie od wieków fascynowały turystów, poetów, malarzy. Przyjeżdżali do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Michałowic, Przesieki, Sosnówki, by się nimi napawać i inspirować. Dowody na to znajdziecie w Muzeum Karkonoskim znajdziecie w Jeleniej Górze, w zbiorach którego są prace wybitnych pejzażystów między innymi
- Adolfa Dresslera
- Wilhelma Krausse
- Paula Linke
- Gertrud Staats
- Friedricha Iwana
Ich dzieła są nierozerwalnie związane z życiem kulturalnym i artystycznym w Karkonoszach, stanowią dziedzictwo kulturowe i dowód fascynacji dolnośląskimi górami.

Platformy widokowe na złotych widokach
Pod tym względem nic się nie zmieniło. Także i dzisiaj fantastyczne krajobrazy ściągają w góry tysiące turystów. Jest nawet lepiej. Bowiem w niektórych miejscach (złotych widokach) wybudowano specjalne platformy dla turystów. Z leżaków mogą podziwiać góry.
Takie platformy widokowe powstały w
- Michałowicach na "Złotym Widoku"
- Zbójeckich Skałach w Szklarskiej Porębie
- Na "Złotym Widoku" w Szklarskiej Porębie
Złote widoki można zwiedzić podczas jednodniowej wycieczki z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha i innych miast Dolnego Sląska. Rozsiąść się na ławkach z termosem z kawą na drewnianych leżankach i spoglądać na imponujący szczyt Śnieżki, Szrenicę, Śnieżne Kotły i inne charakterystyczne punkty w górach. Takiego resetu od codzienności, zabiegania i pracy, nigdzie indziej nie znajdziecie.
Złote widoki z wież i tarasów
Platformy widokowe to niejedyne miejsca, z których podziwiać można Karkonosze i Góry Izerskie. Doskonale je widać także z zamków, wież i tarasów. I choć w ich nazwie nie ma "złotego widoku", to niewątpliwie na taką zasługują.

Poznajcie miejsca, z których najlepiej widać Karkonosze i Góry Izerskie.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?