Złoto i brąz dla opolskiej ekipy pływackiej

Od lewej: Natalia Pawlaczek, Paula Żukowska, Joanna Stawicka, Aleksandra Nowacka.
Na najwyższym stopniu podium zimowych Mistrzostw Polski na krótkim basenie stanęła sztafeta Zrywu Opole 4x200 m stylem dowolnym, a na najniższym Sonia Bochyńska (Junior Kluczbork), która rywalizowała na 100 m stylem dowolnym.

Młoda sztafeta Zrywu w składzie Natalia Pawlaczek (15 lat), Aleksandra Nowacka (18 lat), Paula Żukowska (15 lat) i Joanna Stawicka (15 lat) popłynęła wyśmienicie i poprawiła rekord Polski 18-latek. Opolanki uzyskały czas 8,17.52 i wyprzedziły zespoły Śląska 1 Wrocław (8.18,68) i AZS AWF 1 Warszawa (8.22,02).

Bochyńska, 18-letnia zawodniczka z Kluczborka uzyskała na "setkę" dowolnym czas 56,59, a w walce o podium wygrała z Natalią Pawlaczek (Zryw Opole) o 0,28 sek. Wygrała z nowym rekordem 16,17 i 18-latek Katarzyna Wilk (Jordan Kraków; 54,42), przed Magdaleną Baranowską (Solex Lebork; 56,40). Dla opolskiej ekipy do drugi brązowy medal MP. W czwartek sięgnęła po niego Paula Żukowska (zryw) na 1500 m st. dowolnym.
W piątek Żukowska z czasem 8.58,65 zajęła 6. miejsce, a Aleksandra Nowacka (Zryw) z czasem 9.01,82 siódme na dystansie 800 m stylem dowolnym. Podobnie jak w czwartek na 1500 m wygrała Justyna Hampel (KSZO Ostrowiec; 8.40,45).

Startowali też inni opolanie. Nowacka nie awansowała natomiast do ośmioosobowego finału 50 m motylkiem, zajmując 11. pozycję. Z kolei Maciej Stachura (Zryw) w finale 400 m st. zmiennym wywalczył 5. lokatę, uzyskując czas 4.24,14. Medaliści pływali poniżej 4.20,00.