Zuzanna Widuch wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w ujeżdżeniu

Zuzanna Widuch (z prawej) z trenerką Martą Gindą i klaczą Revers Side.
Zuzanna Widuch (z prawej) z trenerką Martą Gindą i klaczą Revers Side. fot. Ze zbiorów klubu
Zawodniczka klubu LKJ Lewada podczas zakończonych w Krakowie finałów XV OOM startowała w dwóch konkurencjach: na dużych koniach oraz na kucach.

Złoto zdobyła w walce na dużych koniach startując na klaczy Revers Side. Nasza reprezentantka zdominowała rywalizację, wygrała wszystkie trzy starty i po trzech dniach walki wypracowała sobie ponad 10-procentową przewagę nad pozostałymi finalistami. Widuch była jedyną zawodniczką reprezentującą nasze województwo. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, to impreza o randze Mistrzostw Polski juniorów młodszych - do lat 15. W kategorii kuców Widuch na Nemo uplasowała się na 4. miejscu.

Reprezentantka Lewady w 2008 roku startowała jeszcze jako amator, zwyciężając w kategorii juniorów w Mistrzostwach Polski Amatorów w ujeżdżeniu oraz w cyklu zawodów towarzyskich o Puchar Lewady. W tym roku, już jako zawodniczka Lewady wywalczyła między innymi złoty medal Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny w kategorii juniorów.