Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej ma nowe władze

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Nowy zarząd BJDM, pierwszy z lewej przewodniczący Oskar Zgonina.
Nowy zarząd BJDM, pierwszy z lewej przewodniczący Oskar Zgonina. Dominik Duda BJDM
Oskar Zgonina, student prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach został wybrany przewodniczącym zarządu Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej.

Na dorocznym spotkaniu Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej został wybrany nowy zarząd tej organizacji. W jego skład weszli: Oskar Zgonina, który został nowym przewodniczącym BJDM, a także wiceprzewodniczące Zuzanna Herud i Andrea Polański, skarbnik Weronika Koston, sekretarz Tomek Polednia oraz członkowie: Mattheus Czellnik, Szymon Folp, Łukasz Giertler i Robert Kokot.

Oskar Zgonina zastąpił dotychczasową przewodniczącą, Katrin Koschny. Nowy lider mniejszościowej młodzieży jest studentem prawa UŚ w Katowicach, mieszka w Tarnowskich Górach, gdzie działa w BJDM (należy do organizacji od 2016 roku) oraz w kole DFK.

- Moim pierwszym celem jest zintegrowanie młodzieży mniejszości niemieckiej w całej Polsce – powiedział nto Oskar Zgonina. - Wiem, że na północy działają aktywnie grupy młodzieży, które do nas nie należą. Tym samym Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej nabierze na powrót ogólnopolskiego charakteru. Obecnie mamy pięć kół w województwie śląskim i osiem w opolskim. Chciałbym także odtworzyć i zachęcić do udziału we wspólnych projektach młodych ludzi z tych ośrodków, gdzie koła BJDM były i zanikły. Mam nadzieję, że licząca dziś setki członków organizacja znów będzie miała tysiące uczestników.

Do komisji rewizyjnej wybrani zostali Damian Kleszcz, Monika Mikołajczyk i Tomasz Skowron.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska