Zwycięstwa biegacza Marcina Błazińskiego

Redakcja
Marcin Błaziński.
Nasz lekkoatleta wygrywa w Polsce i za granicą.

Po tym jak utalentowany biegacz z Wawelna stracił sponsora (fabryka mebli Kler) musiał zmienić klub. Żeby mieć jakąś przynależność i móc startować w różnych zawodach zasilił Podium Kup.

Co więcej Błaziński żeby zarobić pieniądze pojechał na kilka tygodni do Holandii, gdzie pracował po kilkanaście godzin dziennie przy ogórkach.

Nie zapomniał jednak o treningach i startach. W silnie obsadzonym biegu na 15 km w holenderskim Den Bosch zajął 3. miejsce (czas 48,43) za dwoma biegaczami z Afryki. W kolejnym swoim starcie w niemieckiej miejscowości Sonsbeck wygrał z dużą przewagą bieg na 10 km w czasie 31.09.

W ostatni weekend wystartował w XII Turawskich Biegach Przełajowych. Na starcie tej imprezy stanęło ponad 150 zawodników - głównie amatorów, którzy startowali w kilku kategoriach wiekowych. W najbardziej prestiżowej grupie open Błaziński zdeklasował rywali na dystansie 5000 metrów.

- Imprezę potraktowałem treningowo - tłumaczył zwycięzca. - Z trenerem Krzysztofem Przybyłą pracuję nad powrotem do wysokiej formy. Spisuję się coraz lepiej i mam nadzieję, że powalczę w tym roku z krajową czołówką. ok, ms