1 liga futsalu. Bardzo cenne trzy punkty Gredaru Brzeg

Janusz Fabijaniak zdobywając zwycięskiego gola został bohaterem meczu.
Janusz Fabijaniak zdobywając zwycięskiego gola został bohaterem meczu. Oliwer Kubus
Podopieczni trenera Artura Adasika wygrali na wyjeździe z Ekomem Nowiny 5-4 zdobywając zwycięską bramkę tuż przed zakończeniem meczu.

Dla walczącego o utrzymanie w 1 lidze beniaminka z Brzegu to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Pozwoliło ono awansować na 8. pozycję w tabeli. Przewaga nad ostatnim w klasyfikacji zespołem z Rzeszowa wynosi cztery punkty, a spadnie tylko jedna ekipa.

Zawodnicy Gredaru w niedzielę późnym wieczorem z wyprawy w województwo świętokrzyskie wracali w znakomitych nastrojach. Zwycięstwo nad ekipą Ekomu pozwoliło wyprzedzić ją w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. W pierwszej rundzie w Brzegu był bowiem remis.

- Zwycięstwo smakuje wyjątkowo dobrze - mówił szkoleniowiec Gredaru Artur Adasik. - Odnieśliśmy je w dramatycznych okolicznościach w samej końcówce. Tym razem szczęście, które w wielu meczach nam nie sprzyjało było po naszej stronie.

Brzeżanie prowadzili 4-2, ale gospodarze zaryzykowali i wycofali bramkarza mając dzięki temu przewagę zawodnika w polu. Zdobyli dwa gole i na minutę przed końcem doprowadzili do remisu. Zespół z Nowin chciał jednak pójść za ciosem i wygrać mecz. Przy remisie 4-4 nadal grał z lotnym bramkarzem. To się zemściło. Na kilka sekund przed ostatnią syreną piłkę przejął Janusz Fabijaniak i precyzyjnym strzałem z własnej połowy zdobył zwycięskiego gola.

Ekom Nowiny - Gredar Brzeg 4-5 (1-1)
Bramki dla Gredaru: Fabijaniak 2, Kędra, Krawców, Raczyński.
Gredar: Raczkowski - Ożóg, Raczyński, Kędra, Zajączkowski, Krawców, Fabijaniak, Fabiszew­ski, Słonina, Kucharski, Dykus, Zadrożny. Trener Artur Adasik.