1 liga futsalu. Gredar Brzeg rozbił w derbach Odrę Opole, szalony mecz Berlandu Komprachcice

Mateusz Fabiszewski okazał się katem Odry.
Mateusz Fabiszewski okazał się katem Odry. Oliwer Kubus
Derby Opolszczyzny dla Gredaru Brzeg. Pokonał on w Okrąglaku Odrę Opole aż 4-1. Remisem zakończył się z kolei wyjazdowy mecz Berlandu Komprachcice.

Choć brzeżanie przystąpili do konfrontacji w Opolu w znacznie lepszych humorach niż futsaliści Odry, przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał tak zdecydowanego ich triumfu.

Przez większość czasu grę prowadzili bowiem opolanie, zaś gracze z Brzegu skupiali się przede wszystkim na wyprowadzaniu kontrataków. Ani jedna, ani druga drużyna gola jednak przed przerwą nie strzeliła. Wśród gospodarzy dwukrotnie bardzo dobrze spisał się golkiper Łukasz Groszak. Najwięcej strzałów w kierunku bramki Gredaru próbował z kolei oddawać jego były zawodnik Paweł Boczarski, ale próby te zazwyczaj były dalekie od ideału. Tylko jedna okazała się naprawdę groźna.

W drugiej odsłonie worek z trafieniami już się natomiast rozwiązał. Co ciekawe, pierwszą bramkę zdobyła Odra. Wynik w 25. minucie otworzył wspomniany wcześniej już Boczarski. Były to jednak dla miejscowych miłe złego początki.

Kluczowe fragmenty derbowego boju należały już bowiem do gości. Do remisu doprowadził w 30. minucie Damian Michalak, ale decydujące o zwycięstwie brzeżan ciosy zadał już kto inny. Uczynił to Mateusz Fabiszewski - autor dwóch goli, które przełamały opolską ekipę. Rozmiary wygranej Gredaru zwiększył jeszcze Kamil Dziubczyński. Zdobycie tych trzech punktów oznacza, że, na dwie kolejki przed końcem sezonu, brzeska ekipa traci do Odry już tylko dwa punkty.

Ogromnych emocji dostarczyło też spotkanie 20. serii z udziałem Berlandu Komprachcice. Dość powiedzieć, że w jego starciu z AZS-em Łódź już przed przerwą padło aż 11 goli!

- Oba zespoły grały bardzo odważnie w ataku, a zarazem praktycznie bez obrony - mówił Dariusz Lubczyński, trener Berlandu. - Po przerwie sytuacji bramkowych nadal było mnóstwo, ale padł już tylko jeden gol.

Jego zdobywcą był Ukrainiec Roman Szwed, który w 39. minucie zapewnił ekipie z Komprachcic punkt.

Odra Opole - Gredar Brzeg 1-4 (0-0)
Bramki: 1-0 Boczarski - 25., 1-1 Michalak - 30., 1-2 Fabiszewski - 32., 1-3 Fabiszewski - 38., 1-4 Dziubczyński - 40.
Odra: Groszak (Staroń) - Boczarski, Nowosielski, Riemann, Meryk - Karnatowski, Babanskyh, Osuchowski, Krok, Dora. Trener Tomasz Ciastko.
Gredar: Raczkowski (Sikorski) - Dykus, Krawców, Fabiszewski, Kędra - Michalak, Fabijaniak, Zajączkowski, Dziubczyński. Trener Artur Adasik.