1 liga koszykarek. Chrobry Basket Głuchołazy znowu zwycięski, a tym razem pokonał MUKS Poznań

Joanna Czarnecka dała bardzo dobrą zmianę.
Joanna Czarnecka dała bardzo dobrą zmianę. Oliwer Kubus
Kapitalnie weszły w sezon przedstawicielki Chrobry Basket Głuchołazy. Nasze koszykarki pokonały właśnie MUKS Poznań 70:65 i było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu w trzecim meczu aktualnych rozgrywek.

Tak jak poprzednio w Krakowie tak i tym razem ten triumf nie przyszedł łatwo. O ile jednak w starciu z AZS-em PK podopieczne Tadeusza Widziszowskiego objęły decydujące prowadzenie na sześć sekund przed ostatnią syreną, tak teraz same do końca dzielnie broniły korzystnego wyniku.

Na postawę miejscowych jednak ogromny wpływ miały tego dnia jednak rezerwowe, które łącznie zdobyły ponad połowę punktów dla naszego zespołu. A szczególnie trzeba wyróżnić Marlenę Deko i Joannę Czarnecką (odpowiednio 13 i 12).

Mecz nie zaczął się jednak najlepiej dla miejscowych, które co prawda rzuciły pierwszego kosza, ale gdy zaraz potem straciły prowadzenie to odzyskały je dopiero na początku trzeciej kwarty, a to i tak tylko na chwilę!

Dość powiedzieć zresztą, iż w połowie drugiej odsłony przegrywały nawet już 25:33. Wówczas to sygnał do odrabiania strat dała Agata Majka akcją 2+1, a zaraz potem w ciągu 50 sekund pięć "oczek" nadrobiła Deko, ale głuchołazianki wciąż musiały gonić. Gdy wreszcie na przełomie trzeciej i czwartej odsłony odwróciły wynik na korzystny dla siebie to ten i tak był cały czas "na styku"... aż do ostatnich, zwycięskich sekund.

Chrobry Basket Głuchołazy - MUKS Poznań 70:65 (15:17, 20:19, 21:17, 14:12)
Chrobry Basket:
Dobrowolska 14, Piędel 10 (3x3), Witkoś 6, Misiek 2, Winnicka - Deko 13 (1x3), Czarnecka 12, Kucharska 6, Canert 4, Majka 3, Kulak.

Pozostałe wyniki:
AZS II Poznań - Grot Pabianice 97:61, AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Karkonosze Jelenia Góra 71:41, Olimpia Wodzisław Śląski - AZS PK Kraków 47:97, Zagłębie Sosnowiec - AZS AJP III Gorzów Wlkp. 117:58.