1 liga koszykarzy: Pogoń Prudnik - Nysa Kłodzko 80:59

Tomasz Nowakowski zdobył najwięcej punktów dla prudnickiej drużyny w środowym meczu. Sławomir Jakubowski
Mecz długo był wyrównany, ale ostatecznie skończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny.

Beniaminek z Kłodzka nie radzi sobie w tym sezonie roli gości i środowy mecz był tego przykładem. Zanotował 12. porażkę i nie mają na koncie ani jednego zwycięstwa.

Prudniczanie wygrali wysoko, ale długo tak okazałe zwycięstwo wcale nie było przesądzone. W połowie trzeciej kwarty przewaga była bowiem niewielka. W 26. min było tylko 45:40 dla gospodarzy. Nasi zawodnicy włączyli jednak „drugi bieg” i zaczęli odjeżdżać rywalom, a pomogły w tym dwa z rzędu celne rzuty za trzy punkty Grzegorza Mordzaka i Artura Grygiela.

Goście stracili Rafała Wojciechowskiego, który zszedł z boiska z kontuzją nosa. Za pięć przewinień „spadli” natomiast Michał Weiss oraz Mateusz Płatek. Jako, że skład ekipy z Kłodzka nie był za szeroki, to takie straty musiały się odbić na końcowym wyniku.

Przez ponad połowę ostatniej kwarty nie przyjezdni nie trafili ani razu do kosza i niesieni dopingiem publiczności gospodarze zwiększali swoją przewagę. Zakończyło się na 21 punktach, choć trzeba przyznać, że Nysa aż na tak wysoką porażkę nie zasłużyła. Przez większość meczu była bowiem równorzędnym rywalem, choć to Pogoń przez cały mecz prowadziła, a remis był tylko na początku meczu i drugiej kwarty (17:17).

Pogoń po tym zwycięstwie i pokonaniu drużyny, która też ma szanse na znalezienie się w pierwszej ósemce jest już bardzo blisko zapewnienia sobie miejsca w niej. Nie ma co ukrywać, że brak gry w play offach byłby w obecnej sytuacji punktowej prawdziwą porażką. Wydaje się, że naszej drużynie do tego, by zrealizować cel wystarczą jeszcze dwa zwycięstwa. Ma jeszcze w terminarzu kilku rywali z dolnej części tabeli czyli teoretycznie słabszych i plan powinna spokojnie wykonać.

Pogoń Prudnik - Nysa Kłodzko 80:59 (17:15, 19:14, 23:16, 21:14)
Pogoń: Mordzak 6 (1x3), Grygiel 12 (2x3), Bogdanowicz 9 (1x3), Nowakowski 20 (2x3), Cichoń 4 - Chmielarz 4, Nowerski 6, Stalicki 5 (1x3), Moczulski, Wojdyła 12 (1x3), Leszczyński 2. Trener Tomasz Michalak.
Nysa: Lipiński 5 (1x3), Weiss 4, Kowalski 4 (1x3), Bartkowiak 4, Bluma 13 - Płatek 4, Stępień 16 (1x3), Wojciechowski, Malona 9. Trener Marcin Radomski.
Sędziowali: Dariusz Nejman (Włocławek), Grzegorz Szeremeta (Radzionków), Michał Kuzia (Bytom); Widzów 800.