1 liga piłki ręcznej. Progres po przerwie pozwolił ASPR-owi Zawadzkie pokonać Forzę Wrocław

Paweł Zagórowicz był jasnym punktem drużyny z Zawadzkiego.
Paweł Zagórowicz był jasnym punktem drużyny z Zawadzkiego. Oliwer Kubus
ASPR Zawadzkie zdominowała Forzę Wrocław w drugiej połowie i zwyciężyła 29:25.

Tym samym nasi szczypiorniści zaprezentowali się własnym kibicom odwrotnie niż w pierwszym meczu sezonu z MKS-em Wieluń. Wtedy to bowiem przyzwoicie wypadli przed przerwą, natomiast katastrofalnie w drugich 30 minutach.

Teraz ich postawy ani przez moment nie można było opisywać w tak mocnych słowach, jednak na półmetku rywalizacji z Forzą zdecydowanie nie mieli powodów do optymizmu.

- Przed przerwą oba zespoły poszły na wymianę ciosów - komentował Łukasz Morzyk, trener ASPR-u. - Niemal wszystkie rzuty rywali znajdowały drogę do bramki, podczas gdy nasza skuteczność była nieco niższa. Dlatego praktycznie przez cały czas goniliśmy wynik przegrywaliśmy 14-17.

Po kilku minutach oddechu w szatni, szczypiorniści z Zawadzkiego wyraźnie jednak odzyskali wigor. Sygnał do rozpoczęcia pogoni dał im świetnie dysponowany prawy rozgrywający Patryk Całujek. Zakończył on zawody ze znakomitym dorobkiem 10 bramek i to właśnie głównie za sprawą jego zagrań w 49. minucie ASPR prowadziła już 26:22.

- To był chyba najlepszy występ w życiu Patryka - podkreślał z uśmiechem Morzyk. - Śmialiśmy się zresztą, że on również nie pamięta siebie w tak świetnej dyspozycji.

Bardzo ważną rolę w wygranej zawadczan odegrał jednak również ich bramkarz Damian Zając. Był on jedynym golkiperem w kadrze swojej drużyny na to spotkanie. Do przerwy szło mu niezbyt dobrze, ale w drugiej odsłonie przeszedł prawdziwą metamorfozę i długimi fragmentami był dla zawodników z Wrocławia zaporą nie do przejścia. Dzięki temu ASPR utrzymał czterobramkową przewagę aż do ostatniego gwizdka.

ASPR Zawadzkie - Forza Wrocław 29-25 (14-17)
ASPR: Zając - Całujek 10, Zagórowicz 6, Migała 5, Wacławczyk 3, Danysz 2, Kubillas 2, Ścigaj 1, Hentschel, M. Morzyk, Krygowski. Trener Łukasz Morzyk.