1/8 piłkarskiego finału Pucharu Polski z niespodziankami

Mariusz Matkowski
Łukasz Bojar zdobył dwa gole, ale to nie starczyło Śląskowi Łubniany do awansu.
Łukasz Bojar zdobył dwa gole, ale to nie starczyło Śląskowi Łubniany do awansu. Mariusz Matkowski
Największą niespodzianką jest awans do najlepszej ósemki zespołu z A klasy. Stal Zawadzkie, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała IV-ligowy Silesius Kotórz Mały, dziś okazała się lepsza od wicelidera "okręgówki" Rolnika Wierzbica Górna.

Jedyną bramkę zdobył w 79. min Nowak. Goście zwłaszcza w drugiej połowie mieli sporą przewagę i sporo okazji, ale to Stal wykorzystała długi wyrzut bramkarza, po którym był rykoszet i Nowak przelobował bramkarza.

W kategoriach niespodzianki należy traktować także porażkę Skalnika Gracze, który wiosną w III lidze przegrał tylko raz, ale dziś nie sprostał niepokonanemu w tym roku wiceliderowi IV ligi z Piotrówki. Obie ekipy zagrały w najlepszych składach, a LZS wygrał w niezłym stylu po golach niezawodnego Mieszczaka (wiosną gola nie zdobył w tylko jednym spotkaniu) i Mzyka. Mniejszą niespodzianką jest odpadnięcie TOR-u Dobrzeń Wielki. Ostatni zespół III ligi pojechał do Lewina Brzeskiego w zaledwie 12-osobowym składzie, a bramkę na wagę awansu uzyskał dla Olimpii Koziarski.

Po zmroku mecz kończył rezerwowy skład Ruchu Zdzieszowice, który potrzebował dogrywki, aby "przejść" zmierzającą do IV ligi Pogoń Prudnik. Spotkanie było bardzo dobre i trzymało w napięciu. Start Bogdanowice, bez kilku podstawowych piłkarzy okazał się zbyt słaby, aby uporać się w Paczkowie ze Spartą. Gospodarze wygrali aż 5-2. Wiele emocji było też w Łubnianach. Nieco przestraszony Śląsk przegrywał po 45. min z III-ligowcem z Chróścic, ale po przerwie zaatakował i w kwadrans doprowadził do remisu, a w tym okresie błyszczał Bojar. To jednak goście zdobyli zwycięską bramkę.

Wyniki
Piotrówka - Skalnik Gracze 2-0 (0-0)
1-0 Mieszczak- 58., 2-0 Mzyk - 75.

Pogoń Prudnik - Ruch Zdzieszowice 0-1 po dogr. (0-0)
0-1 Kiliński - 105.

Sparta Paczków - Start Galmet Bogdanowice 5-2 (3-1)
1-0 Dudek - 24., 1-1 Mikler - 34., 2-1 Ziemianek - 36., 3-1 Ł. Krótkiewicz - 45., 4-1 Ziemianek- 60., 5-1

Olimpia Lewin Brzeski - TOR Dobrzeń Wielki 1-0 (0-0)
1-0 Koziarski - 79.

Śląsk łubniany - Victoria Chróścice 3-4 (0-3)
0-1 Kupczyk - 6., 0-2 Zięba - 40., 0-3 Zięba - 41., 1-3 Gierłach - 49., 2-3 Bojar - 55., 3-3 Bojar - 59., 3-4 Greinert - 81.

Stal Zawadzkie - Rolnik Wierzbica Górna 1-0 (0-0)
1-0 Nowak - 79.

Oderka Opole - Start Namysłów 2-2 (2-2, 2-2) rzuty karne 3-2
0-1 P. Pabiniak - 7., 1-1 Borowiec - 9., 2-1 Borowiec - 10., 2-2 P. Pabiniak - 22.

Polonia Głubczyce - Leśnica (przełożony na 26.05)

Pary ćwierćfinałowe: Sparta - Ruch, Olimpia - Victoria, Stal - Oderka (26.05, godz. 18.00), Polonia Głubczyce/ Leśnica - Piotrówka (przełożono na inny termin).