2 liga koszykarek. Ważne zwycięstwo Stali Brzeg

Karolina Kozera zdobyła najwięcej punktów dla Stali.
Karolina Kozera zdobyła najwięcej punktów dla Stali. Oliwer Kubus
Podopieczne trenera Michała Kamienieckiego po bardzo dobrym meczu wygrały u siebie z Liderem Swarzędz, dla którego była to pierwsza porażka w sezonie.

Przed tym spotkaniem w brzeskiej ekipie nie brakowało obaw. Rywal z Wielkopolski to faworyt rozgrywek, o czym świadczą jego dotychczasowe wyniki. Poza tym w Stali nie mogła zagrać kontuzjowana Izabela Pinkosz.

Od początku spotkania to jednak gospodynie nadawały ton rywalizacji. Pierwsze punkty zdobyły przeciwniczki i prowadziły 2:0, ale potem wydarzenia na parkiecie układały się po myśli naszych koszykarek. Na początku trzeciej kwarty po celnym rzucie za trzy punkty Agaty Księżopolskiej było osiem punktów różnicy (32:24). Potem przyjezdne, w szeregach których grała Emilia Rutkowska - córka byłej kapitan brzeskiej drużyny Heleny Rutkowskiej, odrobiły część strat, a końcówka trzeciej odsłony należała do nich. Zdobyły w niej sześć ostatnich punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie 50:48.

Czwarta kwarta to był popis gospodyń. Przy stanie 57:54 ważne punkty po celnej „trójce” zdobyła najmłodsza w ekipie Stali 16-letnia Wiktoria Stala. Z dobrej strony pokazały się wszystkie zawodniczki, ale pierwszoplanowe role zagrały doświadczone: Księżopolska i Karolina Kozera.

Po tej wygranej Stal przybliżyła się do zajęcia jednego z dwóch pierwszych miejsc w tabeli premiowanego grą w turniejach barażowych o awans do 1 ligi. Kolejny mecz brzeżanki zagrają dopiero za trzy tygodnie. Na 14 lutego mają zaplanowany wyjazdowy mecz z AZS-em II Poznań.

Stal Brzeg - Lider Swarzędz 69:60 (13:10, 16:14, 19:26, 21:10)
Stal: Księżopolska 17 (1x3), Stala 5 (1x3), Kozera 19 (1x3), Błasiak 6, Wierzbicka 4 - Kudłak 9, Iwanicka 7 (1x3), Pławiak 2. Trener Michał Kamieniecki.