2 liga piłkarek ręcznych. Porażka TOR-u u siebie

Wioletta Kurpiella zdobyła 12 goli dla zespołu z Dobrzenia Wielkiego.
Wioletta Kurpiella zdobyła 12 goli dla zespołu z Dobrzenia Wielkiego. Sławomir Jakubowski
W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek szczypiornistki z Dobrzenia Wielkiego uległy u siebie Startowi Michałkowice 31-36.

Gdyby młode podopieczne trenera Andrzeja Motyki pokonały ekipę Startu, to na półmetku sezonu zajmowałyby 4. miejsce w tabeli. Nie udało się to, choć początek w wykonaniu gospodyń był znakomity. W 6. min prowadziły już bowiem 5-1. Przeciwniczki szybko jednak zniwelowały straty i w 14. min doprowadziły do remisu (8-8). W kolejnych fragmentach meczu trwała wyrównana walka. W 23. min był jeszcze remis po 14, ale końcówka pierwszej połowy należała już do zespołu gości. Podobnie jak pierwsze fragmenty po przerwie. Zawodniczki Startu zwiększały swoją przewagę, która w 49. min wynosiła już siedem goli (31-24). W tej sytuacji losy spotkania były rozstrzygnięte. Szczypiornistkom TOR-u udało się tylko zmniejszyć nieco straty. W ich szeregach po 12 goli zdobyły Aleksandra Czyż i Wioletta Kurpiella.

- To nie był nasz udany mecz w defensywie - stwierdził trener Motyka. - Bramkarki też nie miały swojego dnia i stąd duża liczba straconych goli. Biorąc jednak pod uwagę całą rundę, to mogę być zadowolony z postawy młodego zespołu. Wygraliśmy cztery mecze z zespołami będącymi za nami w tabeli i przegraliśmy cztery z tymi, które są wyżej. Porażki ze Zgodą Ruda Śląska i Otmę­tem Krapkowice były jednak nieznaczne.

Przerwa w rozgrywkach potrwa ponad dwa miesiące. Start rundy rewanżowej zaplanowany jest na 18 lutego.

TOR Dobrzeń Wielki - Start Michałkowice 31-36 (15-17)
TOR: Pozniak, Żegleń, Wrzodek - Marciniszyn 2, Kapuścik, Dajewska, Nalewaja, Kurpiella 12, Kali­ciak, Polar­czyk, Czuchwicka 3, Czyż 12, Kowal, Zajączkowska 2. Trener Andrzej Motyka.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy wolne miały zawodniczki drugiego naszego zespołu - Otmętu Krapkowice. W grupie południowej 2 ligi jest bowiem dziewięć zespołów i każdej kolejce jeden pauzuje. Teraz przymusową przerwę miał Otmęt.

Na półmetku rozgrywek Otmęt w tabeli zajmuje 4. lokatę. W ośmiu rozegranych meczach zebrał 11 punktów. TOR jest piąty i ma o trzy punkty mniej. Prowadzi MTS Żory, który zdobył 13 punktów, ale ma o jeden mecz rozegrany mniej. Za nim są: Zgoda Ruda Śląska (12 pkt) i Start Michałkowice (11 pkt).