2 liga szczypiornistów. Porażki naszych ekip

Bramkarz zespołu z Komprachcic Tomasz Jarosz.
Bramkarz zespołu z Komprachcic Tomasz Jarosz. Sławomir Jakubowski
Ekipom Orlika Brzeg i OSiR-u Komprachcice nie udało się przywieźć żadnej zdobyczy z wyjazdów.

Orlik przegrał z ostatnim zespołem w tabeli. Po tym jak tydzień temu brzeżanie sprawili niespodziankę remisując w starciu z czołową ekipą ligi - Żagwią Dzierżoniów można było się spodziewać, że w Obor­nikach Śląskich pokuszą się o zwycięstwo. Niestety mecz ekipie Orlika nie wyszedł. W 10. min był remis 6-6, ale potem zawodnicy Boru zaczęli „odjeżdżać”. Do przerwy prowadzili różnicą czterech bramek, a w drugiej odsłonie jeszcze ją powiększyli. Gościom w drugiej odsłonie nie udało się zbliżyć do rywali i nieco ich postraszyć.

- Przede wszystkim słabo zaprezentowaliśmy się w defensywie - mówił trener Orlika Paweł Pietraszek. - Jak się traci 42 bramki w meczu, to nie można o występie powiedzieć nic dobrego. Jesteśmy niezwykle zawiedzeni.

Bór Oborniki Śląskie - Orlik Brzeg 42-35 (22-18)
Orlik: Andraszak - Adwent, Potępa 5, Wło­dek 8, Galar 4, Krawczyk 6, Wojcie­szek 4, Pasierbek 2, Stanoszek 1, Błajda 1, Hapanowicz 1, Stopka 3. Trener Paweł Pietraszek.

OSiR Komprachcice przegrał z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Mecz dobrze rozpoczął się dla gości. W 12. min zawodnicy z Komprachcic prowadzili 8-4 i prezentowali się przyzwoicie. Do końca pierwszej połowy niestety spisywali się już znacznie słabiej zdobywając w 18 minut zaledwie cztery bramki. W drugiej odsłonie ekipa OSiR-u straty zaczęła zmniejszać od 45. min. Wtedy było 23-20 dla gospodarzy, ale nasi zawodnicy doprowadzili do remisu 24-24 (52. min). Końcówka należała już jednak do drużyny z Lubi­na.

- Nie zagraliśmy źle - analizował szkoleniowiec OSiR-u Bartłomiej Jasiówka. - Nie popełniliśmy wielu błędów, ale jakoś chyba brakowało nam trochę mocy. Momentami sprawialiśmy wrażenie ospałych na parkiecie. Szkoda, bo wcale nie musieliśmy przegrać.

Zagłębie II Lubin - OSIR Komprach­cice 30-27 (15-12)
OSiR: Jarosz - Tracz 4, Wiśnio­wie­­cki 2, T. Juros 2, Miś, Niedzielski 1, Kochanek, R. Bus 2, Ungier 8, Marcy­niuk 7, Gwóźdź 1. Trener Bartłomiej Ja­sió­wka.

W tabeli po sześciu kolejkach w gronie 14 drużyn prowadzą z kompletem 12 punktów ŚKPR Świdnica i AZS Zielona Góra. OSiR jest na 7. pozycji z dorobkiem sześciu punktów. Orlik jest jedenasty i ma cztery punkty. Za nim są trzy ekipy z dwoma "oczkami": Sparta Oborniki Wielkopolskie, Astra Nowa Sól i Bór Oborniki Śląskie.