2 liga szczypiornistów wznowiła rozgrywki

Na pierwszym planie trener Orlika Brzeg Paweł Pietraszek.
Na pierwszym planie trener Orlika Brzeg Paweł Pietraszek. Oliwer Kubus
W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Orlik Brzeg wygrał w Nowej Soli, a OSiR Komprachcice przegrał w Koninie.

W minionym tygodniu władze brzeskiego klubu podpisały umowę sponsorską z Brzeskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, a w weekend szczypiorniści zaczęli drugą rundę rozgrywek od zwycięstwa na wyjeździe. Mecz z aut­saj­derem tabeli z Nowej Soli nie był jednak łatwy. Zaczął się od prowadzenia gospodarzy 5-1, ale Orlik przebudził się i zaczął odrabiać straty. Do remisu 11-11 doprowadził zaraz po przerwie. Druga połowa przyniosła wiele emocji. Brzeżanie w końcówce mieli dwa gole przewagi (24-22), ale mogli jeszcze stracić punkt. Gracze Astry zdobyli 23 bramkę, a potem wybronili akcję gości i mieli piłkę w ostatniej akcji. Nie udało im się jej na szczęście skutecznie wykończyć i dwa punkty pojechały do Brzegu.

Astra Nowa Sól - Orlik Brzeg 23-24 (11-10)
Orlik: Stefaniszyn, Kania, Stypiński - Potępa 8, Galar 4, Krawczyk 5, Wojcie­szek, Hapanowicz 2, Urban 1, Podgórski, Adwent 1, Stanoszek 3. Trener Paweł Pietraszek.

OSiR Komprachcice nie miał szans na wyrównaną walkę ze Startem Konin. W kadrze zespołu z Komprachcic jest 18 zawodników, ale na mecz do Konina pojechało z różnych przyczyn (choroby, kontuzje, sprawy prywatne) tylko ośmiu w tym dwóch bramkarzy. Trener Bartłomiej Jasiówka nie mógł więc dokonywać żadnych roszad wśród zawodników z pola, nie miał żadnego gracza występującego na pozycji obrotowego. W takiej sytuacji trudno było myśleć o zwycięstwie nad zespołem Startu. Goście jednak długo się dzielnie trzymali. W 45. min było tylko 20-19 dla koninian. W końcówce miejscowi wykorzystali już brak sił zawodników OSiR-u i ostatecznie wysoko wygrali.
- Trudno nawet ten mecz analizować - zaznaczał trener Jasiówka. - Graliśmy przez większość spotkania bardzo przyzwoicie, ale to jasne, że w tak wąskim składzie nie da się przez 60 minut grać na wysokich obrotach.

Start Konin - OSIR Komprachcice 33-24 (15-12)
OSiR: Oleksyn, Jarosz - Gotwald, Tracz 5, Marcy­niuk 5, Nie­dzielski 6, T. Juros 3, Ungier 5. Trener Bartłomiej Jasiówka.

Wyniki 14. kolejki sprawiły, że Orlik wyprzedził drużynę z Komprachcic w tabeli. W gronie 14 zespołów zajmuje on 8. miejsce z dorobkiem 13 punktów, a OSiR jest dziewiąty i ma 11 punktów. Prowadzi z kompletem 28 "oczek" AZS Zielona Góra. O dwa mniej ma ŚKPR Świdnica. Z 2 ligi spadną dwa najsłabsze zespoły. Zajmująca 13. miejsce Dziewiątka Legnica ma siedem punktów, a ostatnia Astra Nowa Sól - cztery.