2,5 miliona zł trafi do strażaków ochotników z OSP. Pieniądze pomogą w zakupie nowego sprzętu. Opolszczyzna jest jednym z liderów w Polsce

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
Zakup drobnego sprzętu jest niezwykle istotny dla OSP, ponieważ to właśnie te elementy stanowią podstawowy "arsenał" strażaków ochotników.
Zakup drobnego sprzętu jest niezwykle istotny dla OSP, ponieważ to właśnie te elementy stanowią podstawowy "arsenał" strażaków ochotników. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podpisał 130 umów z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa opolskiego. Łącznie w drugim naborze przekazano aż 2,5 miliona złotych, które posłużą w zakupie m.in. nowych aparatów ochronnych czy umundurowania.

Program „Mały Strażak" odgrywa niezwykle istotną rolę w zapewnieniu Ochotniczym Strażom Pożarnym środków finansowych na zakup drobnego sprzętu, który jest niezbędny do sprawnego i skutecznego działania. Motopompy, hełmy, aparaty tlenowe, radiotelefony, rękawice, buty czy krótkofalówki to tylko niektóre z przedmiotów, które można nabyć dzięki temu wsparciu.

Program ten staje się kluczowym czynnikiem w zapewnieniu OSP odpowiedniego wyposażenia, które przekłada się na wzrost poziomu bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych.

- W ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych przekazano w środę ponad 2,5 miliona zł na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla 130 jednostek OSP z całego regionu. To już czwarta edycja programu "Mały strażak", realizowanego we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, mającego na celu poprawę zasobów ochotniczych strażaków – mówi Jerzy Naszkiewicz, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Zakup drobnego sprzętu jest niezwykle istotny dla jednostek OSP, ponieważ to właśnie te elementy stanowią podstawowy „arsenał" strażaków ochotników. Bez odpowiedniego wyposażenia, ich zdolność do skutecznego działania w sytuacjach awaryjnych byłaby znacznie ograniczona.

- A przecież strażacy z OSP na co dzień wspomagają działania Państwowej Straży Pożarnej, biorą udział w akcjach np. na Odrze czy Kanale Gliwickim, pomagają mieszkańcom, gdy np. kot ucieknie na drzewo czy realizują zadania na rzecz ochrony ludności na granicy – wylicza wiceprezes Jerzy Naszkiewicz.

- Dzięki tym środkom finansowym strażacy ochotnicy mogą uaktualnić swoje wyposażenie, zwiększając skuteczność i bezpieczeństwo swoich działań. Rękawice i buty ochronne zapewniają ochronę przed wysoką temperaturą i innymi zagrożeniami, natomiast węże strażackie i krótkofalówki umożliwiają sprawną i szybką komunikację podczas akcji – dodaje wiceprezes WFOŚiGW w Opolu.

Opolszczyzna jest jednym z liderów w kraju pod względem liczby OSP. W naszym regionie jest ich aż pół tysiąca. Dzięki wsparciu WFOŚiGW jednostki OSP zyskują niezbędne wyposażenie, a mieszkańcy województwa opolskiego mogą być pewni skuteczniejszej ochrony.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska