3 liga piłkarska. Stal Brzeg - Agroplon Głuszyna 2-0

W derbach Stal znowu okazała się lepsza od Agroplonu.
W derbach Stal znowu okazała się lepsza od Agroplonu. Oliwer Kubus
W ostatnich tegorocznych derbach Opolszczyzny w 3 lidze piłkarze Stali Brzeg pokonali Agroplon Głuszyna 2-0. Zwycięstwo to jednak nie przyszło im bez trudu.

O triumfie gospodarzy w znacznej mierze przesądził okres 100 sekund gry między 63 a 65 minutą. Wtedy to podopieczni Piotra Jacka zdobyli dwa gole, na co przyjezdni zupełnie nie potrafili odpowiedzieć.

Najpierw wprowadzony nieco wcześniej Łukasz Żegleń dostawił tylko nogę i sfinalizował ładną akcję całego zespołu, a następnie Piotr Stępień najsprytniej zachował się po wrzutce w pole karne.

Tym samym brzeżanie wygrali po raz trzeci z rzędu, a licząc z ostatecznie unormowaną już sprawą z grożącym im walkowerem za mecz przeciwko Stilonowi Gorzów Wlkp. to można powiedzieć, że chyba wreszcie odbili się od dna.

Potwierdzili to również swoją postawą w derbach. W starciu tym zdecydowanie przeważali i nie wygrali wyżej tylko przez słabą skuteczność. Swoje okazje już od początku starcia mieli szczególnie Mateusz Cieślik, Tomasz Gajda i Damian Celuch. Najlepszą sytuacje zmarnował jednak Igor Nahornyi tuż przed upływem pół godziny gry, ale fatalnie przestrzelił.

Dopiero wtedy obudzili się przyjezdni, ale seria ich strzałów z obrębu pola karnego brzeżan została zablokowana przez obrońców. W odpowiedzi Gajda stanął sam na sam z Pawłem Kuleszką, ale przegrał ten pojedynek, podobnie jak Piotr Stępień.

O dziwo drugą połowę lepiej zaczęli przyjezdni, ale animuszu starczyło im na niespełna 10 minut. Potem znowu zaczęło się ostrzeliwanie bramki Agroplonu, ale znowu celowniki do poprawki miał Gajda, a Stępień sam sobie zmarnował możliwość gola fatalnie przyjmując podanie. Z kolei Cieślik nie dość, że zachował się egoistycznie to w dodatku chybił straszliwie.

W końcu wynik otworzył Żegleń, który wykorzystał idealne podanie Bartłomieja Kulczyckiego, z kolei zaraz potem Stępień sprytnie wykończył dobre dośrodkowanie Kamila Szubertowskiego z rzutu wolnego.

Kwadrans przed końcem w bramce Stali musiał wykazać się jeszcze Kewin Paszek, a potem swoich okazji nie wykorzystali Żegleń oraz Marcin Nowacki i sędzia niebawem zakończył spotkanie.

Stal Brzeg - Agroplon Głuszyna 2-0 (0-0)