3. liga piłkarska. Stal Brzeg - Polonia Bytom 0-3

Bramkarz Amin Stitou kilka razy uchronił Stal od straty gola
Bramkarz Amin Stitou kilka razy uchronił Stal od straty gola Oliwer Kubus
Stal Brzeg przegrała z Polonią Bytom 0-3 w bardzo słabym stylu.

Konfrontacja z bytomianami była już dla ekipy z Brzegu piątą z rzędu na froncie ligowym, którą zakończyli bez zwycięstwa. Nieszczęścia dla Stali rozpoczęły się zanim jeszcze na dobre mecz się rozkręcił.

Podopieczni trenera Piotra Jacka musieli bowiem odrabiać straty już po zaledwie dwóch minutach gry. Wtedy to w ich polu karnym instynktem strzeleckim wykazał się niezwykle doświadczony Marcin Lachowski i z bliskiej odległości pokonała bezradnego Amina Stitou.

Bramka ta sprawiła, że na stadionie w Brzegu naprawdę zaczęło się dziać. Chwilę później bliski doprowadzenia do remisu był Damian Celuch. Jego główka po rzucie rożnym okazała się jednak minimalnie niecelna, bo piłka trafiła w poprzeczkę. Bliski szczęścia był potem także Karol Danielik, choć w międzyczasie na 2-0 mógł także dla Polonii trafić Lachowski.

Goście jednak i tak szybko doczekali się drugiego gola. Zdobyli go bowiem już w 16. minucie, kiedy to Lachowski popisał się asystą, a w roli egzekutora wystąpił Patryk Stefański.

To trafienie już na tyle mocno podcięło skrzydła brzeżanom, że w dalszej części spotkania ich najlepszym zawodnikiem był bramkarz. Szczególnie efektowną interwencją Stitou popisał się przy potężnym strzale z dystansu Stefańskiego w 27. minucie. Niedługo potem zapobiegł także utracie bramki po próbie Dominika Budzika.

Po przerwie Stal miała zagrać ofensywniej, na co wskazywały korekty w składzie dokonane na półmetku przez trenera Jacka. Na założeniach się jednak skończyło, ponieważ przez cały czas na boisku panowała Polonia. Gdyby nie Stitou, porażka gospodarzy mogłaby być jeszcze wyższa niż 0-3. Raz nawet golkiper brzeżan nie dał rady wybawić zespołu z opresji, kiedy to w 81. minucie drugie trafienie zanotował Stefański.

Najbliżej szczęścia po stronie miejscowych był po przerwie Tomasz Gajda, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka nieznacznie minęła słupek.

Generalnie postawa Stali nie była dobrym zwiastunem przed wtorkowym meczem pierwszej rundy Pucharu Polski z 2-ligową Olimpią Elbląg. Jeżeli nasza ekipa chce marzyć o sprawieniu niespodzianki, musi w krótkim czasie zdecydowanie poprawić swoje poczynania.

Stal Brzeg - Polonia Bytom 0-3 (0-2)
Bramki: 0-1 Lachowski - 2., 0-2 Stefański - 16., 0-3 Stefański - 81.
Stal: Stitou - Kolanko (46. Wejerowski), Maj, Niewieściuk, Szubertowski (46. Kamiński) - Kuriata, Danielik, Cieślik, Staśkiewicz (57. Dychus), Gajda - Celuch (80. Krupnik).
Żółta kartka: Kamiński.