4 liga piłkarska. Chemik Kędzierzyn-Koźle - Pogoń Prudnik 3-0

Patryk Paczulla napoczął prudniczan, a potem jego zespołowi było już znacznie łatwiej. Oliwer Kubus
Obie ekipy do tego starcie podeszły w jakże różnych nastrojach, ale na boisku nie było tego widać.

Gospodarze byli po dwóch porażkach z rzędu 1-2, z kolei prudniczanie rozbili ostatni u siebie znacznie wyżej notowaną Unię Krapkowice 4-1.

Teraz jednak nie było tego widać. Podopieczni Tomasza Hejduka od początku dyktowali warunki gry i do przerwy powinni prowadzić wyżej niż jednym golem, którego zdobył Patryk Paczulla. Na przełomiej pierwszej i drugiej połowy dwa razy obijali choćby konstrukcję bramki gości. Ci z kolei w tym czasie odpowiedzieli tylko groźnym strzałem Dawida Cajznera z rzutu wolnego.

Z biegiem czasu przewaga kędzierzynian zaczęła wzrastać i w końcu ją poważniej udokumentowali. Najpierw Mateusz Lechowicz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, a potem z kolei rezerwowy Roman Pigut popisał się sprytnym lobem. Defensywa miejscowych z kolei zupełnie wyłączyła z gry bramkostrzelny duet Pogoni: Dijbril Cisse i Marcin Rudzki.

- Wyłączyliśmy ich najważniejsze atuty, zresztą cały zespół zagrał bardzo dobrze, chłopcy stanęli na wysokości zadania - cieszył się Hejduk.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Pogoń Prudnik 3-0 (1-0)