4 liga piłkarska. MKS Gogolin - Skalnik Gracze 2-2

Paweł Skorupa został bohaterem Skalnika.
Paweł Skorupa został bohaterem Skalnika. Oliwer Kubus
Piłkarze z Graczy w heroiczny sposób wyszarpali punkt.

- Zagraliśmy najgorszy mecz w sezonie - mówił Grzegorz Kutyła, trener Skalnika. - Jedyny pozytyw jest taki, że mimo wszystko udało się go nie przegrać.

Punkt zapewnił zespołowi z Graczy Paweł Skorupa, celnie główkując po wrzutce Grzegorza Maryszczaka w doliczonym czasie gry. Jego trafienie zdałoby się jednak na nic, gdyby gracze z Gogolina wykazali się wcześniej lepszą skutecznością.

Choć na półmetku wygrywali oni 2-0, za sprawą trafień Mateusza Prefety i Denisa Kipki, w kolejnych fragmentach meczu zmarnowali dużo szans na dobicie rywala.

- W drugiej odsłonie prezentowaliśmy się odważniej, przez co nadziewaliśmy się na kontry - dodawał Kutyła. - Ponadto w końcówce zagraliśmy trójką obrońców, co w ostatecznym rozrachunku się opłaciło.

Pierwszą bramkę goście zdobyli tuż po przerwie, również głową. Dokładną centrą z rzutu wolnego popisał się Maciej Raś, a piłkę do bramki skierował Dawid Dulski.

Zwycięska passa Skalnika dobiegła jednak końca, a piłkarze z Gogolina nareszcie przerwali serię siedmiu kolejnych porażek.

MKS Gogolin - Skalnik Gracze 2-2 (2-0)
Bramki: 1-0 Prefeta - 14., 2-0 Kipka - 33., 2-1 Dulski - 48., 2-2 Skorupa - 90.
MKS: Żmuda - Błoński, Sobek, Pindral, Szydłowski - Wróbel, Kapłon, Gajda (90. Mikołajczyk), Kaczmarek (66. Schichta) - Prefeta, Kipka (90. Rusin). Trener Dariusz Przybylski.
Skalnik: Dudzik - Raś, Ficoń, Chodorski (46. Gorczyca), Parada - Maryszczak, Fogel (46. Janeczek), Salak, Skorupa - Dulski, Hraca (65. Hałaj). Trener Grzegorz Kutyła.
Żółte kartki: Błoński, Wróbel - Gorczyca, Hałaj, Hraca, Janeczek.